Medycyna chińska w zdrowiu kobiety. Część III: menopauza

 

Medycyna chińska od wieków wykorzystywana jest w dolegliwościach nękających kobiety w różnych okresach ich życia i rozwoju. Akupunktura, akupresura, moksybucja, elektropunktura oraz elektroakupunktura stosowane są z powodzeniem w leczeniu zaburzeń związanych z menopauzą, takich jak uderzenia gorąca, nadwaga, osteoporoza, bezsenność, niepokój oraz zaburzenia lękowe, jak również uczucie zimna w kończynach dolnych.

Medycyna chińska w zdrowiu kobiety. Część II: ciąża i poród

 

Medycyna chińska od wieków wykorzystywana jest w dolegliwościach nękających kobiety w różnych okresach ich życia i rozwoju. Akupunktura, akupresura, moksybucja, elektropunktura oraz elektroakupunktura stosowane są z powodzeniem w leczeniu niepłodności, dolegliwości związanych z ciążą, takich jak poranne mdłości, bóle kręgosłupa i miednicy, depresja. Medycyna chińska oferuje także pomoc w korekcji pozycji płodu oraz zmniejszenie bólu w czasie porodu i skrócenie jego trwania.

Medycyna chińska w zdrowiu kobiety. Część I: miesiączka


Medycyna chińska od wieków wykorzystywana jest w dolegliwościach nękających kobiety w różnych okresach ich życia i rozwoju. Terapie oparte na punktach akupunktury stosowane są z powodzeniem w leczeniu zaburzeń cyklu miesiączkowego, niepłodności, dolegliwości i nieprawidłowości związanych z ciążą, porodem i połogiem, a także w leczeniu syndromów okresu menopauzy. Akupunktura, akupresura, moksybucja i ziołolecznictwo wykazują znaczące efekty w leczeniu dolegliwości bólowych związanych z miesiączką, nadmiernie obfitych krwawień miesiączkowych oraz endometriozy i związanego z nią chronicznego bólu miednicy.

Fabryka gliny i lampa bez światła

W latach 70-tych ubiegłego wieku władze Chin zainteresowały się pewną fabryką gliny na prowincji kraju. W pyle i wysokiej temperaturze, stojąc większość czasu w błocie robotnicy pracowali tam ponad siły. Jednak uwagę władz zwrócił nie ciężki los obywateli, lecz ich wyjątkowo dobry stan zdrowia.

PNF

Autor: Agnieszka Malewska

PNF (Proprioceptive neuromuscular facilitation ? proprioceptywne torowanie nerwowo-mięśniowe) oznacza stymulowanie receptorów czuciowych, które odbierają informacje dotyczące ruchu i ciała w przestrzeni (propriocepcja), aktywizowanie i torowanie tworzenia połączeń nerwowo-mięśniowych. PNF jest jedną z wiodących koncepcji terapeutycznych zarówno w Polsce jak i na świecie. Jest stosowana już od lat 40-tych ubiegłego wieku, do Polski koncepcja dotarła w 1997 roku.

Terapia manualna ? cóż to jest, w czym mi pomoże, co mnie czeka na zabiegu?

Terapia manualna to nic innego jak ?praca rękami? ? jednak nie jakimikolwiek rękami, a rękami wykształconego terapeuty, czyli fizjoterapeuty lub lekarza, który ukończył szkolenia podyplomowe z zakresu terapii manualnej lub chiropraktyki czy osteopatii. Taki terapeuta postrzega pacjenta całościowo pod względem biomechanicznym, dzięki czemu potrafi znaleźć przyczynę zaburzenia, a nie tylko działać na miejsce występowania bólu.

Kim jest dzisiejszy fizjoterapeuta?


Fizjoterapeuta to, jak wskazuje nazwa, terapeuta zajmujący się naturalnymi, czyli niefarmakologicznymi i nieinwazyjnymi, sposobami leczenia. Fizjoterapeuta wykorzystuje siły znane z fizyki, na przykład bodźce ruchowe, mechaniczne, świetlne, elektryczne, magnetyczne, klimatologiczne. Fizjoterapię można w związku z tym podzielić na pięć podstawowych działów: kinezyterapię (leczenie ruchem), fizykoterapię (leczenie czynnikami fizykalnymi), masaż, balneoklimatologię (leczenie uzdrowiskowe i klimatyczne) oraz terapię manualną.

Kinesiology Taping

Kinesiology Taping stanowi rozwinięcie japońskiego systemu Kinesio Taping, który powstał na początku lat 70-tych ubiegłego wieku. Jest to terapia z użyciem specjalistycznych plastrów - właśnie tych kolorowych plastrów, którymi dzis oklejony jest prawie każdy zawodowy sportowiec.

Trening Thera Band


Trening Thera Band to system ćwiczeń z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu firmy Thera Band.

Terapia S-E-T (Sling Exercise Therapy)

Terapia S-E-T to jedna z metod nowoczesnej rehabilitacji ruchowej, polegająca na zastosowaniu specjalistycznej diagnostyki i terapii funkcjonalnej.

Kontakt

783 337 601
668 30 68 68

 

kontakt@qi-med.com

 

 

Napisz do nas

  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

Do góry strony Zobacz nasz sklep internetowy!