Niesłusznie zapomniane kompoty

Kompoty nie cieszą się dziś wielką popularnością. Dla wielu osób są złym wspomnieniem z dzieciństwa, a niektórzy kompotów w ogóle nie znają, bo przecież już dawno te przetwory zostały wyparte przez soki w kolorowych kartonach, gazowane napoje i supermodne smoothies.
Tymczasem kompoty to naprawdę drogocenny napitek. A teraz latem, drogocenny podwójnie: raz, ze względu na swoje właściwości (o których za chwilę), dwa, ze względu na obfitość owoców, na które właśnie nastał sezon.

Wzmocnienie Krwi i kuleczki z melasą


W medycynie chińskiej Krew ma inne znaczenie niż krew w medycynie zachodniej.

Herbatka zimowa o dobroczynnych właściwościach

W biało-szare zimne dni nie ma nic lepszego niż kolorowa i aromatyczna herbatka zimowa. Kolorowa, bo zawiera pomarańczę (pamiętamy, że zimą unikamy surowych owoców, jednak  spokojnie możemy je piec, gotować lub zaparzać), jagody goji i skórkę z cytryny. Aromatyczna, bo zawiera lawendę, cynamon, imbir, kardamon i skórkę z pomarańczy.

Akupunktura pomaga w leczeniu zaburzeń odżywiania

Badania naukowe dowodzą, że rozszerzenie terapii w zaburzeniach odżywiania o akupunkturę przynosi znaczną poprawę jakości życia pacjentów, redukuje objawy choroby i poprawia samopoczucie pacjentów i ich ocenę własnego stanu.

Kasza manna na bezsenność

Podręcznik do technologii gastronomicznej z towaroznawstwem informuje nas, że kasza manna powstaje przy przemiale pszenicy na mąkę poprzez odsiewanie grubszych kaszek. Tymczasem rozglądając się wokół, odnosimy wrażenie, że pszenica jest obecnie piętnowana i obwiniana za wszelkie zło – naszym zdaniem zupełnie niepotrzebnie, ponieważ jest bardzo wartościowym zbożem.

Dlaczego nie wyrzucamy skórki pomarańczy?

 

Skórka pomarańczy dla wielu bywa tylko odpadkiem, wyrzucanym do śmieci. Ale my skórki nie wyrzucamy, bo tak naprawdę jest ona cennym składnikiem zielarskim, który po pierwsze ma szerokie działanie, a po drugie jest łatwy do samodzielnego przygotowania.

Akupunktura skuteczna w leczeniu depresji

Światowa Organizacja Zdrowia WHO przewiduje, że w 2020 roku depresja dotknie 350 milionów ludzi i będzie drugą, obok choroby niedokrwiennej serca, dolegliwością w skali świata, zaś w 2030 roku stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym. Sprawa jest więc poważna. Jednocześnie ta sama organizacja umieściła depresję na liście chorób, które skutecznie leczy akupunktura i jest to udowodnione przez kontrolowane badania kliniczne.

Owsianka z białą morwą i czarnym sezamem

Może zaczniemy od podstaw, czyli od owsianki. O cudownych właściwościach owsa pisaliśmy już tutaj, więc teraz zajmiemy się samą owsianką.

Złoty środek. Proste przyjemności.

 

Nazwaliśmy ten blog Złoty środek. Proste przyjemności.

 

Złoty środek to życie bez popadania w skrajności, a proste przyjemności to wszystko, co daje nam radość w codziennym życiu. Uważamy, że te dwa zjawiska są ze sobą powiązane: zrównoważone, pozbawione skrajności życie pozwala nam dostrzegać proste przyjemności, a codzienna radość z prostych rzeczy sprawia, że unikanie skrajności staje się dla nas czymś naturalnym. To z kolei pomaga utrzymać w zdrowiu wszystkie poziomy naszego istnienia, czyli ciało, umysł i ducha.

Kontakt

783 337 601
668 30 68 68

 

kontakt@qi-med.com

 

 

Napisz do nas

  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

Do góry strony Zobacz nasz sklep internetowy!