Złoty środek. Proste przyjemności.

 

Nazwaliśmy ten blog Złoty środek. Proste przyjemności.

 

Złoty środek to życie bez popadania w skrajności, a proste przyjemności to wszystko, co daje nam radość w codziennym życiu. Uważamy, że te dwa zjawiska są ze sobą powiązane: zrównoważone, pozbawione skrajności życie pozwala nam dostrzegać proste przyjemności, a codzienna radość z prostych rzeczy sprawia, że unikanie skrajności staje się dla nas czymś naturalnym. To z kolei pomaga utrzymać w zdrowiu wszystkie poziomy naszego istnienia, czyli ciało, umysł i ducha.

 

Dobrze, w takim razie czym jest skrajność i czym jest prosta przyjemność?

 

Według Słownika Języka Polskiego PWN skrajność to „fakt, zjawisko występujące w krańcowej postaci”. Oznacza to, że skrajnościami wcale nie muszą być tylko zjawiska uważane powszechnie za złe i szkodliwe – skrajności odnajdziemy również w tym, co wiele ludzi chwali i czym się zachwyca. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by te skrajności dostrzec. Obszarem, w którym skrajności wręcz rzucają się w oczy jest jedzenie i odżywianie. Tak naprawdę ciężko tam znaleźć coś poza skrajnościami, jeśli spojrzeć na odżywianie przez pryzmat prasy, telewizji, poradników i blogów. Podobnie jest ze sportem i aktywnością fizyczną. Umiarkowanie wcale nie jest modne. Wiele osób lubi skrajności, często wyznawanie jakiejś skrajności daje poczucie przynależenia do pewnej grupy czy społeczności, często ludzie definiują siebie poprzez skrajności.

 

A proste przyjemności to przyjemności „proste” w przeciwieństwie do przyjemności „wyszukanych”, które obecnie wielu osobom wydają się jedynymi przyjemnościami. Proste przyjemności to chwile, rzeczy czy zdarzenia codziennego życia, które sprawiają, że cieszymy się tym, co tu i teraz.

 

PA140004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

783 337 601
668 30 68 68

 

kontakt@qi-med.com

 

 

Napisz do nas

  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

Do góry strony Zobacz nasz sklep internetowy!