Ilu zabiegom należy się poddać? Czego się spodziewać?

Liczba zabiegów zależy od stanu i sytuacji danej osoby: wieku, przebytych chorób oraz spospbu, w jaki dba się o własny organizm, czyli snu, stresu, diety, eksploatacji seksualnej, aktywności fizycznej, a także środowiska, w którym się mieszka i pracuje.


Terapeuci na Zachodzie szacują średnią liczbę zabiegów na dziesięć. Jednak w rzeczywistości jest to uzależnione od powyższych czynników. Im wcześniej ktoś zgłosi się do terapeuty, tym bardziej terapia może pomóc nie tylko w zgłaszanych dolegliwościach, ale również w ramach profilaktyki.


W naszej kulturze idea profilaktyki jest w powijakach, ludzie najczęściej zgłaszają się do terapeutów, gdy choroba jest już zaawansowana i wszystkie inne środki zawiodły. Tu warto zaapelować o odrobinę zdrowego rozsądku. Nierzadko przychodzą do gabinetu osoby, które chorują kilka lat, odwiedziły wszystkich możliwych specjalistów i szukają cudu ? oczekują, że po jednym zabiegu wszystko im przejdzie. Niestety, to tak nie działa. Oczywiście zdarza się, iż po jednym zabiegu znikają dolegliwości nękające człowieka od dawna, jednak nie jest to reguła.


Każdy z nas sam pracuje na swoją chorobę, a terapia polega na mobilizowaniu organizmu, by powrócił do równowagi, czyli zdrowia. Terapeuta jest tylko narzędziem, a proces powrotu do zdrowia zależy od organizmu i człowieka. Dlatego czasami, kiedy człowiek przychodzi za późno lub cierpi na poważną chorobę, terapia może polegać nie na ulepszaniu stanu, ale na utrzymywaniu tego, co jest i niedopuszczaniu do pogorszenia. Organizm ludzki jest jednak tak skomplikowany, że czasem terapia przynosi niespodziewane efekty. Dlatego trzeba być realistą, ale nie tracić nadziei.

 

 

 

Polecane artykuły


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /domains/qi-med.com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 656

Nowości


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /domains/qi-med.com/public_html/libraries/joomla/filter/input.php on line 656

Kontakt

783 337 601
668 30 68 68

 

kontakt@qi-med.com

 

Napisz do nas

  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

Do góry strony Zobacz nasz sklep internetowy!