Ilu zabiegom należy się poddać? Czego się spodziewać?

Liczba zabiegów zależy od stanu i sytuacji danej osoby: wieku, przebytych chorób oraz spospbu, w jaki dba się o własny organizm, czyli snu, stresu, diety, eksploatacji seksualnej, aktywności fizycznej, a także środowiska, w którym się mieszka i pracuje.


Terapeuci na Zachodzie szacują średnią liczbę zabiegów na dziesięć. Jednak w rzeczywistości jest to uzależnione od powyższych czynników. Im wcześniej ktoś zgłosi się do terapeuty, tym bardziej terapia może pomóc nie tylko w zgłaszanych dolegliwościach, ale również w ramach profilaktyki.


W naszej kulturze idea profilaktyki jest w powijakach, ludzie najczęściej zgłaszają się do terapeutów, gdy choroba jest już zaawansowana i wszystkie inne środki zawiodły. Tu warto zaapelować o odrobinę zdrowego rozsądku. Nierzadko przychodzą do gabinetu osoby, które chorują kilka lat, odwiedziły wszystkich możliwych specjalistów i szukają cudu ? oczekują, że po jednym zabiegu wszystko im przejdzie. Niestety, to tak nie działa. Oczywiście zdarza się, iż po jednym zabiegu znikają dolegliwości nękające człowieka od dawna, jednak nie jest to reguła.


Każdy z nas sam pracuje na swoją chorobę, a terapia polega na mobilizowaniu organizmu, by powrócił do równowagi, czyli zdrowia. Terapeuta jest tylko narzędziem, a proces powrotu do zdrowia zależy od organizmu i człowieka. Dlatego czasami, kiedy człowiek przychodzi za późno lub cierpi na poważną chorobę, terapia może polegać nie na ulepszaniu stanu, ale na utrzymywaniu tego, co jest i niedopuszczaniu do pogorszenia. Organizm ludzki jest jednak tak skomplikowany, że czasem terapia przynosi niespodziewane efekty. Dlatego trzeba być realistą, ale nie tracić nadziei.

 

 

 

Kontakt

783 337 601
668 30 68 68

 

kontakt@qi-med.com

 

Napisz do nas

  • Jeśli widzisz ten komunikat to oznacza, że masz wyłączoną obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
    Aby móc wysłać wiadomość musisz włączyć obsługę JavaScript.

* - pola wymagane

Do góry strony Zobacz nasz sklep internetowy!