Koniec roku i Dziewięć Pałaców

Koniec roku to dla wielu osób okazja do podsumowań i planów na przyszłość. Z punktu widzenia naturalizmu nie ma końców ani początków, jest tylko transformacja, przepływ i zmiana, ale możemy potraktować obecny czas jako symboliczne odcięcie tego, co stare, zrealizowane i spełnione.

Daoiści mówią, że wszystko co spotyka nas w życiu jest potrzebne – nie jest to ani dobre, ani złe, jest dla nas po prostu lekcją i możliwością rozwoju. I mowa tutaj nie tylko o okolicznościach mojego codziennego życia, ale również o tym, co dzieje się na świecie: gospodarczo, militarnie czy społecznie. Wszystko to ma pomóc mi w realizacji mojego Planu Lekcji, w doświadczaniu i zamykaniu Dziewięciu Pałaców. W takim razie jak rozwinęłam się w tym roku? Który Pałac był najbardziej obecny w moim życiu?

Czy był to Pałac Obfitości? Być może zrozumiałam, że pogoń za tym, by mieć, wiedzieć czy doświadczać więcej jest bezsensowna? Że to, co mam jest wystarczające – bo przecież, gdy widzę ludzi tracących wszystko, to moja perspektywa postrzegania własnego posiadania zmienia się. I nie chodzi tu tylko o pieniądze czy dobra materialne, ale także zwykły spokój codzienności, możliwość wykonywania swojej pracy i cieszenia się obecnością najbliższych. A może zrozumiałam, że to co posiadam, gromadzę i do czego jestem przywiązana jest ulotne – nie ma żadnej gwarancji, że to zawsze będzie moje, przecież może przyjść czas, gdy będę musiała wszystko porzucić.

Czy był to Pałac Dobrobytu? Możliwe, że to co działo się w tym roku nauczyło mnie dzielić się z innymi tym, co posiadam. Może porzuciłam dyktat rozumu i posłuchałam Serca, które naturalnie i bez wahania wyciąga pomocną dłoń do potrzebujących. Może nauczyłam się dzielić rzeczami materialnymi, a może swoim czasem?

Czy był to Pałac Świata? Może intensywny dopływ bodźców z zewnątrz tak mnie przesycił, że postanowiłam ograniczyć strumień emocjonalnych zaburzeń z zewnątrz i koncentrować się na tym, co blisko i na co mam wpływ. Może skierowałam więcej energii na siebie i własny rozwój, może na swoich bliskich i relacje, które są dla mnie ważne, może na swoją pracę i doskonalenie umiejętności, tak by jeszcze lepiej zmieniać świat od podstaw albo po prostu zaakceptować, że jest dokładnie taki, jaki być powinien.  

A może były to inne Pałace: Zdrowia, Związków, Kreatywności, Wiedzy, Mądrości, Domu… Niezależnie od tego, na którym aspekcie istnienia koncentrowałam swoją energię w tym roku, mogę dokonać pewnego podsumowania i porównać się ze sobą z przed roku: jak myślałam, co czułam, do czego dążyłam – i jak wygląda to teraz. Czy realizuję swoje Dao, czy idę swoją Drogą, czy podążam w kierunku, w którym chcę podążać?

A jeśli chcesz posłuchać więcej o Planie Lekcji i Dziewięciu Pałacach oraz doświadczyć w tym zakresie głębokiej pracy z własnym wnętrzem, to zapraszamy na kurs Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości. Szkolenie praktyczne. Najbliższy już 14 stycznia 2023 roku. Serdecznie zapraszamy.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja