Dlaczego warto przyjść na nasze kursy?

po pierwsze: Dlatego, że jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie

Posiadamy tytuły doktora nauk o zdrowiu, a nasze rozprawy doktorskie były badawcze, eksperymentalne i dotyczyły akupunktury. W ciągu pięciu lat studiów doktoranckich prowadziliśmy liczne badania eksperymentalne, co dało nam znajomość metodologii badawczej. Nie tylko czytaliśmy tysiące artykułów naukowych, ale sami pisaliśmy publikacje na temat akupunktury i medycyny chińskiej.

Dzięki temu potrafimy wyekstrahować z badań naukowych – pisanych zwykle w nieprzystępny dla zwykłego czytelnika sposób – fakty i wnioski, a następnie włączyć je do naszego całościowego postrzegania człowieka, zdrowia i świata.

Klasyczną medycynę chińską od lat zgłębiamy u dr Jeffreya C. Yuena, daoistycznego mistrza i nauczyciela o światowej renomie. Dzięki takiej edukacji integrujemy starożytną mądrość Wschodu z najnowszymi osiągnięciami Zachodu. W swojej pracy i rozwoju łączymy doświadczenie płynące z pracy klinicznej z ciągłym zdobywaniem wiedzy na szkoleniach w kraju i za granicą. 

Dr Jeffrey C. Yuen wywodzi się z dwóch daoistycznych linii przekazu ustnego, w których wiedza i umiejętności powierzane były z mistrza na jednego wybranego ucznia. Dr Yuen jest daoistycznym mistrzem 88. pokolenia tradycji Yu Qing Huang Lao Pai oraz daoistycznym mistrzem 26. pokolenia szkoły Quan Zhen Long Men Pai. Jest to ewenementem na skalę historii, że dr Yuen zdecydował się skierować cały swój przekaz nie do jednego ucznia, a do wszystkich, którzy tej wiedzy potrzebują i są na nią gotowi. Dzięki Jego szczodrości my otrzymaliśmy dostęp do źródła wiedzy niegdyś tajemnej i ograniczonej do wąskiego grona terapeutów.

Dr Yuen jest światowej renomy nauczycielem i terapeutą klasycznej medycyny chińskiej, obejmującej akupunkturę, ziołolecznictwo, dietoterapię, terapeutyczne zastosowanie minerałów i olejków eterycznych, tai qi, qi gonga oraz daoizm. Dr Yuen naucza medycyny w głęboko duchowym aspekcie daoizmu, naturalizmu oraz szamanizmu.

Nasze umiejętności doskonaliliśmy również pod okiem Ann Cecil-Sterman i Andrew Stermana, wieloletnich uczniów dr Yuena.

Oboje praktykują w Nowym Jorku i uczą na całym świecie. Ann zajmuje się akupunkturą i propaguje holistyczne klasyczne podejście do systemu meridianów, które przetrwało jedynie w przekazie ustnym i było niedostępne dla współczesnej uproszczonej medycyny chińskiej. Jest autorką trzech podręczników dla akupunkturzystów. Jej mąż Andrew to dietoterapeuta i specjalista qi gonga, autor podręcznika do dietetyki energetycznej. Dzięki praktyce klinicznej u Ann i Andrew na przestrzeni kilku lat opanowaliśmy tajniki kanałów komplementarnych, żywienia energetycznego i qi gonga.

Wiedzę z starożytnej chińskiej filozofii i klasycznych tekstów medycznych zdobywaliśmy również przez lata u profesor Elisabeth Rochat de la Vallee du Lac de Jonc, światowej sławy sinologa i dyrektor Europejskiej Szkoły Akupunktury w Paryżu.

Jest autorką licznych książek z zakresu medycznych tekstów chińskich i daoizmu, wykłada na całym świecie.

Dr Mariusz Molenda ukończył osteopatię na elitarnej uczelni European School of Osteopathy w Wielkiej Brytanii. Jest to uczelnia z 60-letnią tradycją, uważana za jedną z dwóch najlepszych szkół osteopatii w Europie. Cztery lata intensywnej nauki w ESO pozwoliły dr Molendzie zgłębić medycynę zachodnią, ale z unikalnego punktu widzenia.

Dzięki dogłębnej znajomości fizjologii i anatomii człowieka osteopata widzi człowieka jako całość, nie patrzy na wyizolowane części ciała czy układy, lecz postrzega pacjenta jako system połączeń, w którym objaw niekoniecznie znajduje się w tym samym miejscu, gdzie przyczyna.

Ukończyliśmy roczne szkolenie z hipnozy: Podstawy Hipnozy Klinicznej dla Profesjonalistów – Kurs I stopnia w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą i szkolimy się nadal na kursach specjalistycznych w tej dziedzinie.

Dzięki temu nasze transy są bezpieczne i w pełni profesjonalne, a Pacjent jest w stanie dotrzeć do głębi swojego nieświadomego umysłu.

Zgłębiamy dzikie rośliny w kontekście pożywienia i ziołolecznictwa. Rozpoznawania i zastosowania kulinarnego dzikich roślin uczyliśmy się na warsztatach terenowych u światowej sławy etnobotanika, profesora Łukasza Łuczaja.

Dr Jeffrey Yuen nauczył nas naturalistycznego i szamanistycznego podejścia do roślin, ziół i minerałów. Ponadto, wiedzę z zakresu ziołolecznictwa zdobywaliśmy u Jeremiego Rossa, brytyjskiego botanika i akupunkturzysty, który poświęcił swoje życie przekładowi metodologii chińskiego ziołolecznictwa na bliskie nam rośliny zachodnie.

Dodatkowo, dr Małgorzata Molenda jest dyplomowaną fitoterapeutką po rocznym kursie zawodowym. Zastosowanie roślin w lecznictwie studiujemy również u doktora Henryka Różańskiego ma kursie Polskie rośliny w medycynie ekstremalnej i w okresie głodu.

Rocznie uczestniczymy w ponad dwudziestu szkoleniach i kursach. Wiedza, którą zdobywamy jest cenna, więc wydajemy na nią około 60000 PLN rocznie. Działamy zatem z pacjentami w systemie wzajemnego wsparcia: pacjent płaci nam za zabiegi i kursy, a my wykorzystujemy te pieniądze, by oferować najlepszy poziom terapii i edukacji naszym pacjentom.

po drugie: Dlatego, że uczestnictwo w naszych kursach to nie tylko wiedza, ale również forma terapii

Transy – każde szkolenie rozpoczynamy od transu otwierającego nieświadomy umysł, dzięki czemu uczestnicy przyswajają wiedzę na głębokim poziomie, bez ograniczających blokad i programów zakodowanych w umyśle świadomym. Szkolenia kończymy transem, który ma na celu utrwalenie wiedzy i zintegrowanie jej z dotychczasowym doświadczeniem uczestnika, co pozwala od razu wprowadzać ją w życie. W niektórych szkoleniach transów jest więcej w celu pogłębienia samoświadomości i przełamania barier umysłu. Oznacza to, że w czasie szkolenia uczestnik poddawany jest terapeutycznemu oddziaływaniu głębokiej relaksacji i możliwości głębokiego kontaktu ze sobą.

Qi Gong – w trakcie praktycznych szkoleń z qi gonga uczestnicy wykonują układy prostych i specjalnie dobranych ćwiczeń, które już od pierwszej praktyki poprawiają funkcjonowanie układu mięśniowego, ruchomość i zakresy stawowe, eliminują z organizmu latencje, czyli toksyny i złogi oraz doskonalą świadomość energetyki własnego ciała. To, co odbywa się na szkoleniu jest już terapią. Ponadto umiejętności, które uczestnik zabiera do domu i od razu może wykorzystać również mają wartość terapeutyczną – jest to samopomoc równoznaczna z wizytą u terapeuty. Tym sposobem pacjent samodzielnie wspomaga procesy usprawniania i zdrowienia, co pozwala zmniejszyć liczbę zabiegów u terapeuty.

Dietetyka – szkolenie z dietetyki energetycznej to równowartość co najmniej czterech porad z zakresu odżywiania (w cenie mniej niż dwóch wizyt). Uczestnik nie tylko zdobywa praktyczną wiedzę do natychmiastowego wykorzystania, ale również uczy się, jak samodzielnie kierować procesem własnego odżywiania i znaleźć najkorzystniejszą dla siebie drogę w gąszczu dzisiejszego zdrowotnego chaosu informacyjnego i dietetycznych mitów. Dzięki temu pacjent usprawnia proces rozpoczęty lub nadzorowany na wizytach u dietetyka integracyjnego.

Świadomość własnego potencjału – w trakcie naszych szkoleń uczestnik odkrywa swój głęboki potencjał. Każdy z nas ma w sobie wszystko, czego potrzebuje do spełnionego życia, ale system społeczno-edukacyjny, w którym żyjemy blokuje nasz dostęp do tego potencjału i zabiera nam świadomość jego posiadania. Na każdym szkoleniu, niezależnie od tematu, przedstawiamy wizję człowieka, świata i życia z perspektywy medycyny chińskiej opartej na naturalizmie, daoizmie i szamanizmie – dzięki temu uczestnik może zrozumieć kim jest, w swój indywidualny sposób, oparty na osobistych przekonaniach i wierzeniach.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja