Notatnik śniadaniowy

Jak wiadomo, jesteśmy wielbicielami i propagatorami ciepłych śniadań, dlatego podstawą naszych porannych posiłków pozostaje congee [czytaj: kondżi] przeplatane raz na jakiś czas owocami pod kruszonką.

Nie marnuję jedzenia, więc czasem zdarza się, że na śniadanie zjadamy resztki z obiadu. I nie chodzi tylko o pieczone warzywa wrzucone do omletu, ale cały obiad w formie obiadowej. Bywa, że jest to zupa, a ostatnio zdarzyła się kaczka w pomarańczach. A kiedy okazało się, że wciąż jej nie przejedliśmy (była to solidna porcja przygotowana na duży rodzinny obiad), to powstało congee gryczane z kaczką w pomarańczach – było tak pyszne, że następnym razem specjalnie postaramy się, by kaczki z obiadu zostało na śniadania.

Mamy też rzuty dużej liczby jajek – gdy kury się niosą lub wyjeżdżamy na wieś. I wtedy przygotowujemy śniadania wielojajeczne, jak szakszuka lub jajka sadzone z warzywami. Prawdę mówiąc, nie wiem jaka jest różnica między tymi daniami – szakszuką nazywam jajka sadzone z warzywami i dodatkiem sosu pomidorowo-paprykowego.

Ostatnio do śniadań trafiły również eksperymenty z zakwasem. Piekę chleb na zakwasie, robimy pizzę na zakwasie, foccacię na zakwasie, krakersy, a czasem nawet kruszonkę do owoców przyrządzam na zakwasie. Teraz eksperymentowałam z naleśnikami na zakwasie. W takim przygotowaniu zbóż chodzi nie tylko o smak – kwaskowaty, wydobywający aromat ziaren, ale głównie o przyswajalność zbóż: o to, jak wpływają na Żołądek, Śledzionę i Trzustkę, czyli na równowagę Centrum i w rezultacie na ogólne Qi naszego organizmu. O zakwasie, zbożach i o tym, jak je przyrządzać, by dawały nam energię, a nie ją odbierały opowiadamy szczegółowo na szkoleniu z wprowadzenia do dietetyki energetycznej.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja