Notatnik śniadaniowy: śniadania kamperowe

Wiosenną przerwę spędziliśmy na wyprawie kamperowej. Najpierw w wysokich górach na narciarskich stokach, a później w niższych terenach wśród pagórków, pól i lasów. Śniadania kamperowe doskonale wpisują się w dao podróży – o tym zjawisku wspominaliśmy wielokrotnie, a kiedyś pewnie napiszemy więcej.

Otóż śniadania kamperowe są z jednej strony zaplanowane, ale z drugiej zupełnie nieprzewidywalne i pełne niespodzianek. W zależności od pogody muszą być gotowane w środku lub mogą być przyrządzane na świeżym powietrzu, gdy dao pozwoli w nasz ulubiony sposób, czyli na żywym ogniu. W zależności od miejsca mogą być spożywane w kamperowej jadalni lub przy drewnianym stole w jakimś oficjalnie wyznaczonym miejscu piknikowym, lub dziko wśród drzew albo na szczycie góry z zapierającym dech w piersiach widokiem. W zależności od darów natury, czekających na miejscu biwakowania mogą być wzbogacone dzikimi listkami, kwiatami, owocami. W zależności od trasy przejazdu mogą być bogate i urozmaicone po wizycie na targu lub w sklepie albo bardzo skromne, skomponowane z resztek i żelaznych zapasów. W zależności od planu na dany dzień mogą być szybkie i proste, minimalizujące czas przygotowania i późniejszego zmywania albo wyszukane i niespieszne, dla długiego delektowania się jedzeniem i otoczeniem.

NIE CHCE CI SIĘ CZYTAĆ? POSŁUCHAJ TUTAJ: (ALE SPÓJRZ RÓWNIEŻ NA ZDJĘCIA)

W czasie tej wiosennej wyprawy doświadczyliśmy wszystkich tych możliwości. Jedliśmy prostą owsiankę w kamperze, patrząc przez okno na zaśnieżone sąsiedztwo.

Ale jedliśmy też owsiankę zaszyci w dzikich chaszczach przy wielkim korycie wyschniętej rzeki, gdzie w nocy buszowały niedźwiedzie.

Jedliśmy zupę pomidorową na górskiej przełęczy, podziwiając otaczające nas z jednej strony zaśnieżone szczyty, a z drugiej panoramę wielkiego miasta gdzieś daleko w dole.

Jedliśmy kulturalnie sadzone jajka z boczkiem, serem i warzywami na lesistym zboczu klasztornego wzgórza, z widokiem na mgliste szczyty gór.

Jedliśmy jajka z kwiatami dzikich pierwiosnków, boczkiem, burakiem liściowym i rukolą zaszyci w zagajniku wśród winnic i pól uprawnych.

Jedliśmy w końcu owsiankę z gigantyczną i soczystą gwiazdnicą pospolitą, wyką i kwiatami bluszczyku kurdybanku w spokojnym odludnym miejscu, do którego skierował nas przemiły człowiek spotkany pod zamkniętą bramą winnicy, w której odmówiono nam gościny.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia – na szkoleniu z dietetyki energetycznej szczegółowo tłumaczymy, dlaczego tak uważamy – a w czasie włóczęgi może ono stać się także jedną z przygód. Może karmić ciało i ducha, który po długiej zimie głodny jest zieleni i słonecznego ciepła. 

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja