Nurkowanie do Głębi

Nurkowanie do Głębi to rzecz o Elemencie Wody, tak samo wielopoziomowa, jak ten Element. Mowa tutaj o nurkowaniu do Głębi makrokosmicznej, czyli w otchłań morza, ale również do Głębi mikrokosmicznej, czyli do mojego własnego wnętrza. Element Wody zaś rozpatrujemy w całej jego złożoności: jako żywioł, ale także jako dwubiegunowy aspekt naszego istnienia, czyli lęk i strach, a jednocześnie siła woli, wola przetrwania i zasoby do poradzenia sobie w każdej sytuacji. I tak jak nurkując kilkadziesiąt metrów pod wodę widzimy nowe dla nas formy życia, majestatyczne rośliny i bajecznie kolorowe zwierzęta, tak samo nurkując w głąb siebie odkrywamy aspekty swojej natury, o których być może dotychczas nie mieliśmy pojęcia, nasze wrodzone piękno, o którym tak często zapominamy żyjąc w programach, wpajanych nam od dzieciństwa. I to jest wyprawa zmieniająca życie, naprawdę. Wracamy z niej jako inny człowiek.

Woda jest zagadką, widzimy tylko jej powierzchnię, która bywa spokojna jak lustro, zmarszczona falami lub wzburzona sztormem, ale nie dostrzegamy co kryje się w głębi pod jej taflą. Tak samo nie widzimy swojego wnętrza, dopóki nie poświęcimy czasu i energii, by się w nie zagłębić. A że bywa to trudne i nieprzyjemne, to wielu z nas po prostu tego unika. I w ten sposób latencje trwają w naszym wnętrzu, a my żyjemy na co dzień nieświadomie dźwigając ten ciężar. Jednak gdy zbierzemy się na odwagę, by zanurkować w głębię siebie, wówczas rozpoczynamy procesy zupełnej przemiany.

TUTAJ POSŁUCHASZ O NURKOWANIU DO GŁĘBI:

Nurkując w swój własny strach, oswajamy się z nim i nagle ku naszemu zaskoczeniu okazuje się, że jest on do przeżycia. A to sprawia, że życie staje się coraz bardziej wolne od strachu. Bo wszystko jest względne. Jeśli oswoję się z czymś, co budzi we mnie przerażenie, to natychmiast swoją moc nade mną tracą małe strachy codziennego dnia. Skoro przeżyłam nurkowanie na wrak bombowca B-24, spoczywający 40 metrów pod powierzchnią wody, to dlaczego miałabym się stresować wystąpieniem publicznym, hejtem w internecie czy jazdą Lechem w Legendii? I w ten sposób przyjmuję w pełni swój Element Wody, przekształcając strach i lęk w wolę przetrwania i pewność, że poradzę sobie w każdych warunkach.

Jak wiemy, są dwie ścieżki rozwoju: rozwój przed konflikt i rozwój przez odżywienie – większość z nas rozwija się przez konflikt, czyli dyskomfort, ból, cierpienie. Dopiero one motywują nas do zmiany. Warunki spokoju i dobrobytu nie budzą w nas potrzeby ruszenia dalej, chcemy by ten dobrostan trwał, więc nie widzimy potrzeby, by się zmieniać. Ale gdy nas boli, to chcemy z tego stanu wyjść – a wyjść można tylko zmieniając coś w swoim życiu. Gdy stawiam czoło swoim lękom i strachowi, sama sprawiam sobie ból, czyli sama motywuję się do zmiany: uwalniam latencje i tworzę przestrzeń dla nowych możliwości w swoim życiu. Zmieniam się i rozwijam.

No i już tradycyjnie możemy tu zaznaczyć, że tę oczywistą dla naszego Serca prawdę potwierdzają również badania naukowe: głębokie nurkowanie ma pozytywny wpływ na psychikę. Coraz więcej badań wskazuje, że ekspozycja na naturalne środowisko zewnętrzne poprawia zdrowie i dobrostan człowieka. Do tej pory większość badań skupiała się na aktywności w przestrzeni zielonej, czyli wśród roślin, ale od niedawna pojawia się coraz więcej prac, analizujących wpływ na zdrowie przestrzeni niebieskich, czyli warunków środowiskowych charakteryzujących się obecnością zbiorników wodnych. I te badania wykazują, że życie lub podejmowanie aktywności fizycznej w pobliżu zbiorników wodnych, czyli morza, jezior czy rzek, łączone jest z lepszym ogólnym zdrowiem i samopoczuciem. Pojawiają się również prace dowodzące, że kontakt z wodą wpływa korzystnie na zdrowie i dobrostan – i to nie tylko ten powierzchowny kontakt, ale również głęboki, czyli nurkowanie. Nurkowanie redukuje niepokój, bezsenność i depresję. A skoro fizyczne zanurzenie się w Głębię tak działa, to podobne rezultaty przynieść może zanurzenie się w siebie. Zanurkuj w swoją Głębię i odkryj swoje naturalne piękno, spokój i mądrość. Nie wymaga to od Ciebie kosztownego sprzętu, wyprawy na daleką wyspę, przezwyciężenia choroby morskiej i dźwigania 30 kg na plecach, potrzeba jedynie czasu i chęci, a naprawdę zmieni to Twoje życie.

PS Jeśli chciałabyś, chciałbyś, zanurzać się w swoją Głębię z nami, to zapraszamy na kurs Głębia w grudniu 2023 roku.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja