Piękno na co dzień

Lubię otaczać się pięknem. Lubię jeść piękne posiłki, posługiwać się ładnymi przedmiotami, chodzić w ładnych ubraniach. Piękno – w moim rozumieniu – jest dla mnie ważne i potrzebuję doświadczać go na co dzień.

Oczywiście, jak wiele osób dorastających w niedoborowych czasach komunizmu, mam wgrane programy „oszczędzania” tego, co ładne: odłożenia tego na półkę, za oszklone drzwiczki, do szkatułki, by używać tylko w wyjątkowych okolicznościach. Już od wielu lat kasuję te programy, ale gdzieś tam jeszcze tkwią ich korzenie. To ciągła praca z Pałacem Obfitości*. Zaczęłam ten proces kasowania dawno temu, od… sztućców. Nie byliśmy wtedy najzasobniejszym młodym gospodarstwem domowym, ale na co dzień używaliśmy sztućców, które w wielu domach trzymane byłyby w szufladzie lub specjalnej walizeczce i wyjmowane tylko na wigilię i imieniny.

Będąc dzieckiem zbierałam do specjalnego ładnego pudełka kolorowe, błyszczące naklejki – a nie były one tak łatwo dostępne, jak dzisiaj. Nie naklejałam je na nic, trzymałam na specjalne okazje. Wiele lat później, porządkując swoje rzeczy w domu rodziców, w którym już dawno nie mieszkałam, wyrzuciłam to pudełko razem z moimi błyszczącymi skarbami. Czy chcę, żeby tak samo skończyło to, co dziś jest dla mnie piękne?

Mówię więc do siebie: pozwalam sobie cieszyć się pięknem. Zasługuję na piękno. Jestem piękna. Daoiści wierzą, że wszystko jest subiektywne. Nie ma więc wzorca piękna, a wszystko co ja uważam za piękne, takie właśnie jest. Tak chcę żyć. I o takim pięknie piszę – nie o dziełach sztuki, drogocennych przedmiotach czy filmowych pięknościach podziwianych przez tłumy. Moje piękno to to, co mnie porusza, co daje mi to niemożliwe do opisania uczucie promieniowania spokojną radością.

Piękno odżywia nasze Serce. Często podczas diagnozy z pulsu wyczuwam u pacjentów przytłumiony puls Serca – Serce, które powinno promieniować swoją mądrością i miłością przez wszystkie poziomy naszego istnienia z jakiegoś powodu zostaje zablokowane gdzieś w tej drodze, czasem bardzo głęboko, czasem gdzieś bliżej powierzchni. I bywa, że przyczyną tego jest właśnie odkładanie swojego subiektywnego piękna na specjalne okazje. Gubimy się w zabieganej codzienności i małej stabilizacji, i tak dzień po dniu przykrywamy cienkimi warstwami szarości blask swojego Serca. A może warto codziennie kąpać się w tym blasku? Codziennie karmić się subiektywnym pięknem samego siebie i tego, co przynosi świat.

Nie odkładajmy piękna na specjalne okazje. Każdy dzień może być piękny. A jak wiadomo, mój dzień jest odzwierciedleniem mojego wnętrza. Doświadczajmy piękna w sobie i wokół siebie.

*Pałac Obfitości to jeden z Dziewięciu Pałaców, czyli aspektów naszego życiowego doświadczenia. O Dziewięciu Pałacach opowiadamy na szkoleniu Głębia: wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja