Praca z Qi

Medycyna chińska postrzega człowieka jako istotę energetyczną, o różnych poziomach i rodzajach energii – w uproszczeniu można powiedzieć, że ta właśnie energia to Qi [czytaj: czi]. A praca z Qi to nic innego jak kierowanie się własnym wnętrzem oraz świadomość i wyczuwanie energii swojej i otaczających nas osób, istot i istnień. Być może dla niektórych zabrzmi to nieco abstrakcyjnie, czy wręcz niewiarygodnie lub podejrzanie, ale zapewniamy, że umiejętność pracy z własnym Qi ma bardzo praktyczne zastosowanie w codziennym życiu każdego z nas, niezależnie od światopoglądu, stanu zdrowia czy stylu życia.

Medycyna chińska wprowadza rozróżnienie między wiedzą i mądrością – ta druga pochodzi tylko z wnętrza, z kontaktu z własnym Qi. Dzięki umiejętności pracy ze swoim Qi nie potrzebujemy zewnętrznych autorytetów, by wiedzieć, co jest dla nas korzystne, a czego raczej powinniśmy unikać. I chodzi tu o każdy aspekt naszego życia, od najbłahszych do tych najbardziej znaczących. Dzięki kontaktowi z własnym Qi będziemy potrafili zadecydować czy dziś na śniadanie lepsze jest dla nas congee czy jajka sadzone, czy wziąć dziś jedną czy dwie kapsułki tranu albo czy to dobry czas na oczyszczanie wątroby, ale również czy to właściwa pora na zmianę pracy, sprzedaż kryptowalut czy przeprowadzkę na wieś.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA ZAMIAST CZYTANIA:

Jak już wspomnieliśmy, postrzegamy człowieka jako byt energetyczny i tak naprawdę każdy z nas choć raz w życiu jakiś aspekt tej energii poczuł – choćby w postaci „kopnięcia”, czyli krótkiego wyładowania elektrostatycznego przy dotknięciu drugiej osoby. Kultura, w której żyjemy kładzie nacisk na materialny aspekt naszego istnienia, ale człowiek to więcej niż ciało. I każdy z nas naturalnie ma zdolność do postrzegania czy odczuwania pozafizycznego – trzeba tylko zaufać sobie i zacząć to trenować.

My osobiście wykorzystujemy pracę z Qi w każdym aspekcie naszego życia, w pracy i w domu. Oczywistym jest, że terapeuta medycyny chińskiej pracuje z Qi, ale robimy to nie tylko my. Na przykład hipnoterapeuci mają swoje pasy Mesmera, a osteopaci wykorzystują osłuch osteopatyczny. Aby pomóc innym rozwinąć umiejętność pracy z energią stworzyliśmy warsztat Praca z Qi. Jest to szkolenie praktyczne, gdzie na początku krótko wyjaśniamy czym w ogóle jest Qi, jakie pełni funkcje i jak postrzega je medycyna zachodnia. Następne kilka godzin poświęcone jest praktycznym ćwiczeniom, gdzie uczestnicy doświadczają odczuwania własnej energii i energii drugiej osoby oraz uczą się odnajdywać w sobie odpowiedzi na pytania, które zadajemy sobie w codziennym życiu lub w specjalnych okolicznościach.

Natchnieniem dla tego szkolenia była sytuacja z naszego życia. Kilka lat temu w ramach dłuższego kursu, zupełnie niezwiązanego z jakąkolwiek pracą z energią, mieliśmy również specjalne seminarium prowadzone przez wykładowcę ze Szwajcarii, pojechaliśmy na nie bez szczegółowej wiedzy co do jego planu. Okazało się, że dwa dni szkolenia poświęcone były właśnie nauce czucia energii własnej i otoczenia. Dla nas było to rozczarowanie, bo to jakby człowiek po studiach wrócił do zerówki od podstaw uczyć się pisania i liczenia, tylko płacąc za to duże pieniądze, ale inni uczestnicy byli zadowoleni. Pomyśleliśmy wtedy, że tak naprawdę ktoś, kto chce się tego nauczyć nie ma zbyt wielu możliwości, a powiedzmy sobie szczerze: nie każdy ma chęć wydawać tysiące i czekać na przyjazd wykładowcy z zagranicy. Tymczasem my pracujemy z Qi własnym i otoczenia na co dzień, czemu więc nie pomóc rozwinąć się innym?

Zapraszamy więc na szkolenie Praca z Qi w sobotę 27.05.2023. Te warsztaty przeprowadzamy tylko raz w roku, więc jeśli poczułaś/poczułeś, że to coś dla Ciebie, to właśnie nadarza się ku temu okazja.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja