O nas

Nazwa QI-MED zawiera filozofię naszego działania. W medycynie chińskiej QI (czytaj czi) to siła sprawcza, która leży u podstaw wszystkich funkcjonalnych oraz fizycznych przejawów życia. Qi stanowi o zdrowiu człowieka. MED to nawiązanie do medycyny integracyjnej, którą staramy się tworzyć. Nasze podejście terapeutyczne określamy mianem medycyny integracyjnej, ponieważ w swojej pracy łączymy medycynę chińską, zachodnią medycynę naturalną oraz medycynę akademicką w postaci nowoczesnej fizjoterapii i osteopatii.

Do naszych pacjentów podchodzimy całościowo i indywidualnie: dla każdego tworzymy skrojoną na miarę terapię, obejmującą – w zależności od potrzeb – akupunkturę klasyczną, ziołolecznictwo, dietetykę energetyczną, fizjoterapię, osteopatię. Podejścia te wywodzą się z różnych systemów medycznych, lecz mają wiele cech wspólnych: kładą nacisk przede wszystkim na profilaktykę, w zaburzeniach natomiast wykorzystują metody naturalne, mobilizując organizm, by samodzielnie powracał do równowagi. Właśnie to oferujemy naszym pacjentom: profilaktykę, dzięki której w zdrowiu oraz pełni sił fizycznych i psychicznych mogą cieszyć się każdym dniem, a także naturalne terapie, które wzmacniają i mobilizują organizm do odzyskania stanu pierwotnej równowagi.

Praktykujemy wczesną medycynę chińską w duchu daoizmu, szamanizmu i naturalizmu. Daoizm to podejście, według którego każdy z nas przychodzi na ten świat z pewnym Planem Lekcji, czyli zadaniami do zrealizowania, doświadczeniami do przeżycia i kierunkiem rozwoju, które wyznaczają nasze niepowtarzalne Dao, czyli Drogę życia. Ów Plan Lekcji mamy zapisany w swoim Sercu, więc odnalezienie własnej Drogi tak naprawdę oznacza odnalezienie swojej prawdziwej natury, słuchanie wewnętrznego głosu, kierowanie się nim i zaufanie, że to jest właściwe. W takiej perspektywie akceptujemy, że wszystko, co spotyka nas w życiu – niezależnie od tego, czy są to dla nas przeżycia komfortowe czy nie – jest nam potrzebne, właśnie po to, byśmy mogli zrealizować swój unikalny Plan.

W tej perspektywie to, co medycyna zachodnia nazywa chorobą dla nas jest jedynie sygnałem ze strony organizmu – wiadomością, że dzieje się jeden z dwóch scenariuszy: albo nasze ciało reaguje na zmiany, dokonane przez nas na poziomie emocji i ducha, albo nasze ciało informuje nas, że nadszedł czas na takie właśnie zmiany.

W pierwszym przypadku dolegliwości „chorobowe” są jedynie przedłużeniem owych zmian na poziomie psychiczno-duchowym, zachodzą jednak z opóźnieniem, ponieważ ciało jest materialne i jako takie potrzebuje czasu, by zareagować na poziomie płynów, tkanek i narządów. Potrzebuje czasu, by oczyścić się za pomocą limfy, śluzu czy innych wydzielin oraz przyjąć nowe składniki odżywcze i rozprowadzić je w odpowiednie miejsca. Na tym właśnie polega zmiana, na wyrzuceniu starego i przyjęciu nowego. W drugim zaś przypadku, gdy „choroba” jest dla nas bodźcem do zmian, dolegliwości nie są oznaką oczyszczania, lecz motywacją – a co motywuje bardziej niż dyskomfort i ból? Ból to wołanie organizmu o uwagę skierowaną na siebie, ale nie tylko na miejsce bólu – to miejsce jest jedynie punktem wyjścia do głębszych eksploracji.

Gdy boli mnie kostka, to może powinienem zastanowić się, dokąd nie chcę iść, że nogi odmawiają mi posłuszeństwa. Może codziennie rano w drodze do pracy z niechęcią myślę o nadchodzących obowiązkach i marzę o tym, by do tej pracy już nie chodzić. I mój organizm mi pomaga: nie chcesz chodzić do pracy, proszę bardzo, nie możesz chodzić. Ale zastanów się, do jakiej pracy chciałbyś chodzić – może czas na zmianę pracy? I ta kostka przestanie boleć dopiero wtedy, gdy w zgodzie z własnym Sercem postawię pierwszy krok na nowej Drodze.

Te wszystkie procesy zachodzą w nas na poziomie nieświadomym, dlatego na pierwszy rzut oka mogą być niezauważalne. Bywa, że dopiero po zatrzymaniu się i głębszym zastanowieniu zaczynamy je dostrzegać.

Z punktu widzenia fizjologii najmniejsza cegiełka w ciele to komórka, która aby dobrze pracować, potrzebuje dopływu składników odżywczych i odpływu niepotrzebnych substancji. Te procesy dopływu i odpływu reguluje układ nerwowy, a stymuluje większość terapii czy aktywności fizycznych. Na przykład, ruch danej części ciała czy masaż danego obszaru rozluźnia tkanki i zwiększa cyrkulację płynów, co często powoduje poprawę samopoczucia. Jednak jeśli układ nerwowy ma w sobie zakodowany wzorzec napięcia z jakiegoś powodu, to dalej będzie wysyłał impulsy nerwowe do danego miejsca i powodował napięcie tkanek. Po jakimś czasie to spięcie spowoduje powrót do wcześniejszego dyskomfortu. Może się to dziać zaraz na następny dzień po terapii, tydzień czy miesiąc, w zależności od siły tego wzorca w układzie nerwowym. I tutaj przychodzi z pomocą psychosomatyka lub ogólnie nasza nieświadomość. Chodzi o to, aby zrozumieć, co nasz układ nerwowy chce nam powiedzieć – jeśli nam się to uda, wówczas wzorzec napięciowy znika i wystarczy wtedy stymulacja tkanek na poziomie fizycznym w celu przywrócenia równowagi, a dana dysfunkcja przestaje być zauważalna. Może się to wydawać bardzo proste i w rzeczywistości takie jest, gdy człowiek jest gotowy zajrzeć do swojego wnętrza i działać zgodnie z tym, co tam odkryje.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja