Fabryka gliny i lampa bez światła

W latach 70-tych ubiegłego wieku władze Chin zainteresowały się pewną fabryką gliny na prowincji kraju. W pyle i wysokiej temperaturze, stojąc większość czasu w błocie robotnicy pracowali tam ponad siły. Jednak uwagę władz zwrócił nie ciężki los obywateli, lecz ich wyjątkowo dobry stan zdrowia.

lampa Qi-MedMimo ciężkich i niebezpiecznych warunków robotnicy nie chorowali, nie cierpieli na schorzenia zawodowe, nie zapadali na raka. Ba, owi robotnicy żyli dłużej niż ich sąsiedzi, nie pracujący w fabryce gliny. Ale dlaczego? Władze wysłały na miejsce ekipę złożoną z lekarzy, fizyków i innych naukowców, który zadaniem było wyjaśnienie tej zagadki.

lampa Qi-MedOkazało się, że sprawcą tego stanu jest promieniowanie emitowane przez rozgrzaną glinę. Pod wpływem wysokiej temperatury pieca nagrzewała się czarna glina, oblepiająca to urządzenie, a znajdujące się w niej minerały wysyłały fale elektromagnetyczne, doskonale wchłaniane przez organizm ludzki i wywołujące w organizmach robotników pozytywne zmiany biologiczne. Pomiary wykazały jednorazowe spektrum promieniowania o długości fal 2-50 mikrometrów. Jest to zakres promieniowania podczerwonego bardzo dobrze absorbowanego przez komórki skóry i dostarczający ciepła, które rozprzestrzenia się głęboko w tkankach organizmu. Ponadto w czarnej glinie wykryto 33 rozmaite minerały, kluczowe dla naszego organizmu, między innymi żelazo, selen, mangan, cynk, kobalt, nikiel, miedź.

Analiza gliny i liczne eksperymenty doprowadziły do stworzenia urządzenia medycznego zwanego lampą mineralną TDP. ?TDP? pochodzi od pierwszych liter chińskich słów Teding Diancibo Pu, które oznaczają specjalne spektrum elektromagnetyczne. Lampa TDP, choć nosi nazwę ?lampy?, nie emituje światła, które moglibyśmy zobaczyć. Nie posiada żarówek ani innych źródeł wysyłających promienie świetlne. Kluczowym elementem lamy jest płyta mineralna o właściwościach fizycznych i chemicznych takich, jak glina z pieców w fabryce. Płyta emituje unikalne fale elektromagnetyczne, odpowiadające falom wysyłanym przez ludzki organizm, co pozwala na maksymalne wchłanianie energii przez tkanki. Energia ta wpływa na mikrocyrkulację i przemiany metaboliczne w organizmie, wzmacnia system odpornościowy, likwiduje stany zapalne i opuchliznę, posiada także działanie przeciwbólowe.