Niech moc będzie z Tobą – nie tylko w walentynki ;)

Seksualność według medycyny chińskiej

W lędźwiach mężczyzny tkwi energia seksualna potencjalnie silniejsza od energii bomby atomowej. Pojedyncza ejakulacja to około 100-350 milionów plemników – jeśli przyjmiemy, że przeciętny mężczyzna ma w ciągu życia średnio 7000 ejakulacji, to okazuje się, że wydalana przez niego ilość nasienia wystarczyłaby do spłodzenia ponad 700 miliardów osób. W jądrach jednego mężczyzny kryje się więc moc stworzenia ponad 100 razy więcej ludzi, niż obecnie liczy nasza planeta.

Akt miłosny kończy się zwykle ejakulacją, po której ciało stara się jak najszybciej uzupełnić ubytek nasienia. By wytworzyć tę substancję, bogatą w elementy odżywcze i kryjącą w sobie wielką energię życiową oraz ogromny potencjał, potrzebna jest gigantyczna ilość surowców, którą organizm czerpie między innymi z wątroby, nerek, śledziony oraz mózgu. Dzieje się tak ponieważ jesteśmy częścią świata zwierzęcego, a w nim priorytetem jest przetrwanie gatunku, więc organizm mężczyzny po utracie nasienia mobilizuje wszystkie swoje siły, by je ponownie wyprodukować i nie zważa na konsekwencje dla innych układów. Im częstsza utrata nasienia, tym większy wysiłek dla organizmu, tym więcej cennych substancji odżywczych tracą wszystkie narządy i tym szybciej postępuje wyczerpanie fizyczne organizmu. Mężczyzna traci siły witalne, a z czasem zaczyna mieć problemy z potencją. Dlatego zarówno w interesie mężczyzn, jak i ich kobiet, jest, by mężczyzna zachował siły jak najdłużej i miłość trwała do końca życia.

Medycyna chińska oddzieliła rozkosz płynącą z seksu od utraty nasienia, wypracowując technikę orgazmu bez ejakulacji, który w zachodnim świecie nazywa się suchym orgazmem. Niestety wiele osób błędnie rozumie ten termin. Suchy orgazm polega na kompletnym braku ejakulacji podczas stosunku. Nie oznacza to, że mężczyzna nie może mieć wytrysku – może, gdy zechce, lecz świadomie to kontroluje. Aby osiągnąć ten stan konieczne są ćwiczenia mięśnia PC (łac. musculus pubococcygeus), zwanego mięśniem Kegla, i czas. Ogólna zasada brzmi, że im mniej nasienia mężczyzna oddaje, tym więcej energii ma jego organizm i może wykorzystać ją do innych celów. Więcej energii oznacza również większy apetyt na seks, dłuższy stosunek i więcej rozkoszy bez szkody dla organizmu.

Częsta utrata nasienia wyniszcza siły witalne mężczyzny, co z kolei prowadzi do przedwczesnej ejakulacji, a z czasem do problemów z erekcją i oziębłości seksualnej. Oczywiście ?często? jest pojęciem względnym i zależy od wieku oraz wrodzonej konstytucji człowieka, czyli jego zapasu sił witalnych. Na przykład dla jednych „często” oznacza dwa razy dziennie, a dla innych dwa razy w tygodniu. Za pierwszą fazę problemu z potencją odpowiada obieg czynnościowy (o.c.) wątroby (w medycynie chińskiej obiegi czynnościowe to jednostki funkcjonalne, zawierające określony narząd i odpowiadający mu meridian). Wątroba to gruczoł, który magazynuje krew i inne substancje. Nadmierna eksploatacja organizmu, czyli między innymi brak snu, zła dieta, nadmiar stresu oraz częsta utrata nasienia prowadzi do wyczerpania tych zapasów. Meridian wątroby oplata narządy płciowe mężczyzny i kobiety, więc jakiekolwiek zaburzenie o.c. wątroby odbije się na tych narządach. Eksploatacja o.c. wątroby z czasem uszkadza inne obiegi, między innymi o.c. nerek, czyli według medycyny chińskiej nasz potencjał witalny. Zużywanie tego potencjału oznacza wyniszczanie organizmu. Jeśli więc mężczyzna nie ma ochoty na ćwiczenia mięśnia PC, to niech chociaż zadba o o.c. wątroby i nerek. Pomocą będzie odpowiednia dieta, sen, odpoczynek i ruch, które można wspomóc akupunkturą i ziołami.

Być może po przeczytaniu tego artykułu ktoś pomyśli, że medycyna chińska skupia się na fizjologicznej i zwierzęcej stronie ludzkiej seksualności – jeśli tak, to jest w błędzie. Ludzie Wschodu chcieli jak najdłużej zachować swoje siły witalne, by do późnej starości cieszyć się bliskością ukochanej osoby i realizować się we wszystkich obszarach życia.