Zintegrowana Terapia Indiba

Zintegrowana Terapia Indiba

Zintegrowana terapia INDIBA to połączenie masażu terapeutycznego z zastosowaniem urządzenia INDIBA.

Masaż terapeutyczny to zabieg manualny obejmujący pracę na taśmach powięziowo-mięśniowych, mobilizację stawów oraz terapię wisceralną (czyli narządów wewnętrznych). W masażu wykorzystywane są bańki oraz inne narzędzia wspomagające terapie odruchowe. Masaż stanowi połączenie podejścia fizjoterapeutycznego, osteopatycznego i wybranych technik medycyny chińskiej.

Terapia urządzeniem INDIBA Activ to innowacyjna metoda elektroterapii CRET (pojemnościowo-rezystywnego transferu elektrycznego), wykorzystująca fale radiowe wysokiej częstotliwości (w zakresie 448kHz). Urządzenie posiada dwa rodzaje elektrod, pojemnościową i rezystywną, które oddziałują na tkanki w sposób termiczny i nietermiczny. Przepływ radiofrekwencyjnego prądu wzbudza ruch jonów wewnątrz komórki, co odtwarza jej naturalny potencjał i oddziałuje na tkanki poprzez procesy biostymulacji, waskularyzacji oraz hiperaktywacji. Biostymulacja komórkowa obejmuje regulację przenikalności błony komórkowej, wspomaga wymianę wewnątrzkomórkową i pozakomórkową, zwiększa metabolizm komórki i zapewnia regenerację tkanki. Waskularyzacja polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, odżywieniu i dotlenieniu tkanki, co usprawnia żylne i limfatyczne wchłanianie zwrotne. Hiperaktywacja usprawnia metabolizm komórki oraz inicjuje proces odbudowy tkanki.

Skuteczność terapii INDIBA Activ dowiedziona jest nie tylko 30-letnim doświadczeniem wykorzystania technologii, ale również licznymi badaniami naukowymi. Badania wykazują, że terapia INDIBA Activ przyśpiesza regenerację tkanek miękkich i twardych, leczy stany chroniczne, zmniejsza ból i obrzęki, skraca czas powrotu do zdrowia. W badaniach in vitro dowiedziono również, że terapia INDIBA Acitv oddziałuje niszcząco na komórki nowotworowe (blokując replikację DNA tych komórek), a jednocześnie wspomaga regenerację komórek prawidłowych: badania na komórkach macierzystych wykazują, że zastosowanie INDIBA Activ zwiększa liczbę komórek docelowych (fibroblastów, osteocytów i chondrocytów) powstających z komórek macierzystych. Oznacza to, że według badań in vitro terapia INDIBA Activ powoduje niszczenie komórek patologicznych i regenerację komórek prawidłowych. W badaniach klinicznych dowiedziono, że INDIBA Activ jest terapią przyjemną dla pacjenta, bezpieczną i nieposiadającą skutków ubocznych.

Terapię INDIBA Activ wykorzystuje się w traumatologii sportowej, rehabilitacji, leczeniu bólu i obrzęków oraz w zabiegach estetycznych.