Ziołolecznictwo w systemie J. Rossa

Ziołolecznictwo w systemie J. Rossa

Ziołolecznictwo według systemu Jeremiego Rossa
Jeremy Ross ? angielski botanik, zielarz oraz terapeuta medycyny chińskiej ? stworzył nowatorski system ziołolecznictwa, opierający się na medycynie chińskiej, zachodnich tradycjach ziołoleczniczych oraz najnowszych badaniach naukowych. System wykorzystuje zachodnie rośliny lecznicze zgodnie z teoretycznymi zasadami medycyny chińskiej, a działanie ziół poparte jest wynikami aktualnych badań z zakresu fitofarmakologii.

Diagnoza oraz dobór mieszanki ziół opiera się na bardzo indywidualnym podejściu do pacjenta. Terapeuta przeprowadza diagnozę zgodnie z zasadami medycyny chińskiej, a następnie dobiera najlepsze dla pacjenta zioła, preparaty lub suplementy diety.
W skład konsultacji zielarskiej wchodzą poniższe elementy, dobierane w zależności od stanu pacjenta:

  • diagnoza wg medycyny chińskiej (w tym: wywiad, badanie z pulsu, badanie z języka, badanie palpacyjne)
  • podanie ogólnego stanu pacjenta, określenie „klimatu wewnętrznego” w organizmie i wyjaśnienie, co się z tym wiąże
  • sporządzenie indywidualnej mieszanki ziołowej. Mieszanka jest dostępna w gabinecie 1-2 dni po konsultacji. Na życzenie pacjenta sporządzamy recepty ziołowe, które możemy przesłać na podany adres e-mail lub udostępnić w formie papierowej

Koszt mieszanki nie zawiera się w cenie konsultacji ziołowej. Cena mieszanki uzależniona jest od ziół, które wchodzą w jej skład, waha się w granicach 90-150zł.
Jeżeli istnieje odpowiednik mieszanki w postaci gotowego preparatu, wówczas pacjent jest o tym informowany i samodzielnie decyduje o wyborze między mieszanką ziołową a preparatem. ?Recepta ziołowa jest sporządzana najczęściej na 20 dni. Po 20 dniach terapii ziołowej powinna odbyć się kolejna wizyta w celu sprawdzenia stanu pacjenta. Mieszanka zawiera duże dawki ziół w celu wywołania określonego efektu, dlatego nie powinno się pić mieszaki przez okres dłuższy niż zalecony przez terapeutę.

Efekty uboczne
Po terapii mogą wystąpić reakcje organizmu, takie jak senność, zwiększona diureza, rozwolnienie, katar, zwiększony lub zmniejszony apetyt. Są to naturalne zjawiska związane z procesem powrotu organizmu do pierwotnej równowagi, czyli zdrowia.