Refleksje po szkoleniu

W lutym przeprowadziliśmy dwa warsztaty z Qigonga: „Qigong: wprowadzenie” oraz „Qigong meridiany ścięgnisto-mięśniowe”. Te warsztaty mają charakter praktyczny, ponieważ nasz cel jest prosty: każdy uczestnik wprowadza Qigonga do swojej codziennej rutyny na poziomie dla siebie komfortowym i w intensywności dostosowanej do stylu życia i wieku.

Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach, uczestnicy naszych szkoleń wypełniają ankiety ewaluacyjne, w których oceniają różne aspekty kursu i zgłaszają uwagi. Czytając ankiety z zajęć Qigonga znajdujemy dowody na to, że nasz cel zostaje osiągnięty. Uczestnicy piszą, że zajęcia dostępne są dla osób mniej sprawnych, mają praktyczną formę i wprowadzają nowe ćwiczenia, które mogą szybko zostać wplecione w codzienną rutynę.

Uczestnicy doceniają również dostępność przekazu oraz jasną i klarowną komunikację. Staramy się, aby nasze kursy były przystępne dla każdego, niezależnie od tego czy jest to pierwsze spotkanie z medycyną chińską, czy już któreś z kolei. Naszą ideą jest transformacja i rafinacja wiedzy: skomplikowane teorie, nieprzystępne badania naukowe i ciężki do zrozumienia język poddajemy procesowi trawienia w naszych głowach, łączmy ze swoim doświadczeniem i ekstrahujemy z tego prostotę i użyteczność. I właśnie to przekazujemy na szkoleniach.

Wracając do ankiet, uczestnicy oceniają na plus także powtórki ćwiczeń, mówią, że dzięki temu ćwiczenia utrwalają się, a w ćwiczącym wzmacnia się wiara we własne siły. Szkolenia z Qigonga skonstruowane są w taki sposób, że każde zajęcia tematyczne (czyli wszystkie z wyjątkiem „Qigong: wprowadzenie”) rozpoczynają się powtórką podstawowego zestawu ćwiczeń, a kończą powtórką automasażu. Dzięki temu uczestnicy mogą utrwalić sobie lub przypomnieć materiał z wcześniejszych spotkań. Ponadto wprowadzając nowe ćwiczenia powtarzamy je w trakcie zajęć, aby każdy mógł wyjść z poczuciem, że opanował materiał.

Na lutowych zajęciach otrzymaliśmy też propozycję wprowadzenia ćwiczeń oddechowych i zastanawiamy się nad takim warsztatem w przyszłości. Obejmowałby ćwiczenia otwierające klatkę piersiową, pracę w stanie transu oraz rozmaite metody oddechu zaczerpnięte z daoistycznych praktyk, mające na celu rozluźnienie, równoważenie, pobudzenie czy transformację. Dajcie znać, czy jesteście zainteresowani – nasza skrzynka kontaktowa w gabinecie czeka!

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja