Refleksje po szkoleniu

Po każdym przeprowadzonym przez nas szkoleniu robimy sobie nasze prywatne podsumowanie – co się działo, jak się z tym czuliśmy, co się nam podobało, a co nie. Pomyśleliśmy, że może warto byłoby takie podsumowanie publikować tutaj – jako informację dla tych, którzy brali udział w zajęciach i zachętę dla tych, którzy się zastanawiają nad uczestnictwem. Będziemy więc regularnie zamieszczać tu refleksje po każdym szkoleniu, będą one miały formę komentarza do pytań, opinii i uwag zgłaszanych w anonimowych ankietach, wypełnianych przez uczestników naszych kursów. Rozpoczynamy od warsztatu „Głębia”, który odbył się w sobotę 14 stycznia 2023.

W naszych ankietach pytamy między innymi, co podobało się uczestnikom w szkoleniu. Tym razem otrzymaliśmy takie odpowiedzi:

„Otwieranie pola”, „Płynąca energia” – uczestnicy mieli możliwość doświadczyć na własnej skórze pola grupy. Gdy wchodzimy w głębokie rozluźnienie, wówczas zdolności sensualne pogłębiają się i poszerzają, dzięki czemu lepiej odczuwamy siebie, swoją energię i to, co dzieje się we wnętrzu. To z kolei pomaga stworzyć i skoncentrować jasną intencję, którą można rozprowadzić po swoim ciele oraz wyemitować na zewnątrz. Z sumy tych wyemitowanych przez uczestników intencji tworzy się właśnie pole grupy. Pole to umożliwia jeszcze głębsze odczuwanie siebie i innych oraz pracę z energią na poziomie, który ciężko doświadczyć bez wsparcia grupy.

„Pałace”, „Wiedza, którą można wdrożyć w codzienne życie” – Chińczycy podzielili doświadczenie życiowe i odczuwanie rzeczywistości na dziewięć aspektów, które nazwali Dziewięcioma Pałacami. Na szkoleniu omawiamy każdy z Pałaców – odczucia i doświadczenia w czasie przerabiania oraz co dzieje się przy zamknięciu Pałacu. Dzięki tej wiedzy można zrozumieć, który aspekt istnienia w tym wymiarze właśnie przerabiam, a który mam za sobą. Zamknięcie Pałacu tłumaczy, dlaczego pewien aspekt życiowego doświadczenia jest mi obojętny, a dla innych pozostaje czymś ważnym.

„Inne podejście do tematu hipnozy” – hipnoza to zupełnie nie to, co pokazuje się na filmach, nie ma nic wspólnego z machaniem zegarkiem na łańcuszku i utracie świadomości. Hipnoza to stan, w którym kontaktujemy się ze swoim wnętrzem, niekoniecznie tracąc kontakt z rzeczywistością. Dzięki temu mamy możliwość dotarcia głębiej niż świadomość, co pozwala na zmiany schematów i programów, które zostały nam narzucone w procesie socjalizacji.

W ankietach pytamy również o to, co nie podobało się w trakcie szkolenia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że szkolenie mogło by być dłuższe. W naszej ocenie czas szkolenia jest optymalny. Część uczestników delektuje się błogim stanem, ale są również tacy, którzy doświadczają niekomfortowych odczuć – ten dyskomfort wynika z latencji emocjonalnej, czyli nieprzepracowanych emocji, odczuć lub traum głęboko skrywanych w nieświadomości. Jest to proces pozytywny, ale jednak niekomfortowy. Dlatego zbyt długi czas przebywania w stanie nieświadomego umysłu nie jest wskazany dla nich. Pojawiła się również sugestia opasek na oczy. Rozumiemy, że niektóre osoby preferują ciemność do medytacji i wglądu w siebie, dlatego zachęcamy, aby przynieść ze sobą opaski na oczy lub inne pomoce, które wspomogą ten proces.

W ankiecie znajdowały się też sugestie i propozycje od uczestników warsztatu. Jedną z propozycji było wprowadzenie warsztatu „Głębia dla zaawansowanych”. Według nas każdy warsztat „Głębia” jest inny. Jest to szkolenie praktyczne, kształtowane przez uczestników i ich poziom świadomości, tak więc „Głębia dla zaawansowanych” to dla nas po prostu szkolenie „Głębia”, w którym będą uczestniczyć osoby bardziej zaawansowane w pracy ze sobą. Oznacza to, że możesz przyjść na ten warsztat wiele razy i za każdym razem doświadczysz czegoś bardziej „zaawansowanego”. Planujemy również zmienić formę zajęć „Odwijanie powięziowe w ruchu” na czterogodzinny warsztat, w czasie którego praca uczestników będzie polegała na zagłębianiu się w siebie i kolejne poziomy własnej świadomości, ale z wykorzystaniem ruchu.

Inną sugestią było wprowadzenie pracy z „Ustawieniami Systemowymi Berta Hellingera”. Informujemy, że jesteśmy w trakcie kształcenia w tym temacie i planujemy wprowadzić ustawienia do oferty jesienią tego roku. Wstępnie planujemy pracę z ustawieniami grupowymi w formie warsztatu w czwartki po południu, a pracę z ustawieniami indywidualnymi wpleciemy w terapię w gabinecie.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja