Refleksologia i rozluźnianie powięziowo-mięśniowe

Zapraszamy na zabiegi refleksologii oraz rozluźniania powięziowo-mięśniowego do Ewy Nowak.

Refleksoterapia jest holistyczną metodą leczenia, która traktuje człowieka jako niepodzielną całość. Polega ona na stymulacji manualnej (czyli wykonywanej za pomocą rąk/palców) map i punktów odruchowych zlokalizowanych na twarzy, rękach, stopach. Prowadzi to do reakcji fizjologicznych, które uaktywniają potencjał samouzdrawiania organizmu.

Refleksoterapia rąk polega na masażu i ucisku poszczególnych części ręki, zarówno po stronie dłoniowej, jak i grzbietowej, okolic nadgarstka oraz przedramienia. Refleksoterapia stóp to stymulacja określonych punktów i stref odruchowych zlokalizowanych na stopach i odpowiadających poszczególnym układom i narządom ludzkiego ciała. Refleksoterapia twarzy polega na manualnej stymulacji map odruchowych zlokalizowanych na twarzy i reprezentujących określone narządy organizmu.

Efektem refleksologii jest tonizowanie układu nerwowego, odruchowe pobudzenie mikrokrążenia i krążenia krwi i innych płynów fizjologicznych w organizmie, równoważenie napięcia mięśniowego oraz tworzenia warunków dla optymalnego przebiegu pracy narządów wewnętrznych.

Rozluźnianie powięziowo- mięśniowe jest formą nieinwazyjnej terapii, której działanie obejmuje organy, przewody, nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie i kości. Umożliwia usunięcie napięć w strukturze powięzi i przywrócenie równowagi w organizmie. W wyniku urazów, zapaleń, nieprawidłowej postawy ciała i gwałtownych skurczów struktura powięzi napina się. Brak równowagi w jej obrębie może zaś zapoczątkować występowanie patologicznych zmian tkanek lub całych organów. Dodatkowo występujące miejscowo napięcia powięzi mogą ulegać przemieszczeniu w obrębie całego organizmu. Stosowane techniki aktywizują reakcje naczyniowo-ruchowe,  poprawiają krążenie, wzmacniają proces oczyszczania z toksycznych produktów przemiany materii w danym rejonie ciała, a także przywracają tkance miękkiej wrażliwość na bodźce zewnętrzne bez uruchamiania pamięci bólowej. 

Zapisy przez Booksy lub pod numerem telefonu 506209803

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja