Wiosenne oczyszczanie w ujęciu daoistyczno-naturalistycznym TEKST+AUDIO

Zostaliśmy poproszeni o napisanie materiału na temat wiosennego oczyszczania. Prawda jest taka, że nie praktykujemy specjalnej metody „wiosennego oczyszczania” ani osobiście, ani nie zalecamy nic takiego terapeutycznie. W podejściu do siebie i do drugiego człowieka organizm postrzegamy zawsze jako najlepszego przyjaciela, więc odpowiednio traktowany on sam zadecyduje o właściwym czasie i sposobie oczyszczania. Nie jesteśmy zwolennikami narzucania sobie „wiosennego oczyszczania” tylko dlatego, że zalecają je jakieś podejścia terapeutyczne czy autorytety. Prawdą jest, że wiosna i jesień to naturalny czas transformacji z maksimum yin do maksimum yang i odwrotnie, więc zrównoważony organizm sam „oczyści się” w tych porach roku. Warunkiem jednak jest właśnie równowaga oraz podążanie za rytmami Natury.

Jeśli mam bliski i regularny kontakt ze światem przyrody, jeśli wystawiam skórę i oczy na promienie słońca, dotykam skórą ziemi i trawy, kąpię się w dzikich zbiornikach wodnych, jem potrawy przyrządzone na żywym ogniu, słucham cykania świerszczy, patrzę nocą w gwiazdy, odżywiam się sezonowo, właściwie się nawadniam, jem prawdziwe pożywienie i zapraszam do swoich potraw dzikie rośliny i grzyby, to mój organizm sam oczyści się wtedy, gdy będzie na to najlepszy czas i ku temu powód. Pamiętajmy, że każda pora roku ma swoje mikroby, więc jedząc sezonowo przyjmujemy je do swojej wewnętrznej kolonii organizmów i wtedy Natura po prostu nas wspiera. Wiosenne mikroby wprowadzają w nas wibrację wiosny, czyli Elementu Drewna i nasz organizm naturalnie zareaguje na to oczyszczaniem się z zimowych latencji. Problem pojawia się, gdy odżywiam się tak, jakby przez cały rok było lato, wciąż jem surowe owoce i warzywa, piję soki i koktajle. Wtedy organizm jest po prostu zdezorientowany, nie ma jasnego przekazu wibracyjnego i wypada z porządku naturalnych przemian Natury.

NIE CHCE CI SIĘ CZYTAĆ? TUTAJ MOŻESZ ODSŁUCHAĆ TEN MATERIAŁ:

Wiosenne oczyszczanie w ujęciu daoistyczno-naturalistycznym

Kolejna ważna kwestia jest taka, że do prawdziwego oczyszczania niezbędne jest właściwe nawodnienie. Bez nawodnienia nawet przy najlepszych chęciach organizm po prostu nie będzie miał jak się oczyścić – wszelkie latencje wyprowadzane są przecież zawsze z płynami: z potem, moczem, kałem, łzami, śliną i innymi wydzielinami. A jak organizm ma zezwolić na ich utratę, jeśli moje wewnętrzne płyny są w niedoborze? Oczywiście nawodnienie wcale nie oznacza picia wody, prawdziwe nawodnienie to przyjmowanie płynów w różnych postaciach, transformacja i przyswojenie tych płynów, transport do każdej komórki oraz – to warunek konieczny – strukturyzacja do postaci wody krystalicznej. O tym wszystkim będziemy opowiadać już w kwietniu na szkoleniu z dietetyki energetycznej „Dlaczego picie nie równa się nawodnieniu i dlaczego nawodnienie spowalnia starzenie”.

Dla wielu osób „wiosenne oczyszczanie” oznacza po prostu post. Według nas pod pojęciem postu można rozumieć wiele rzeczy. Postem jest zmiana sposobu odżywiania – odchodzę od tego, co stanowi podstawę mojej codziennej diety i spożywam to, czego zwykle nie jadałam. Postem jest odżywianie wegetariańskie i wegańskie. Postem jest odżywianie w reżimie postu przerywanego. Postem wreszcie jest głodówka. Każdy z tych sposobów może służyć do prawdziwego oczyszczenia, jeśli tylko dostosowany jest do danej osoby, zasobów jej organizmu, czasu w jej życiu oraz otaczającego ją środowiska.

Pamiętajmy również, że oczyszczanie na poziomie ciała możliwe jest tylko w połączeniu z odpuszczaniem na poziomie umysłu i ducha. Czy jestem gotowa puścić wszystkie te emocje ściskające moje tkanki, wszystkie te myśli kotłujące się w mojej głowie, wszystkie te urazy trzymane w Sercu od lat? Jeśli tak, to moje ciało za tym podąży i również się oczyści. Jeśli nie, to żadne oczyszczania cud nie pomogą.  

Uważamy, że nie ma jednego właściwego dla wszystkich przepisu na „wiosenne oczyszczanie”. Ale są sposoby na wspomożenie swojego Elementu Drewna w czasie nadchodzącej wiosny. Można wprowadzić do swojego odżywiania smak gorzki – zwiększy on wydzielanie żółci, co pozwoli Wątrobie pozbyć się części toksyn. Najprościej jest stosować mniszek lekarski, my już zbieramy jego młode listki. Mniszek oddziałuje na Wątrobę, Żołądek i Jelito Grube, więc pozwoli na wielopoziomowe odpuszczenie latencji. Jeśli nie mam dostępu do mniszka, mogę stosować na przykład kurkumę. Warto również wprowadzić smak kwaśny, który wzmacnia Element Drewna i dostroi nasz organizm do wibracji wiosny. Można to zrobić włączając do odżywiania kiszonki, marynowane warzywa i owoce czy owoce jagodowe (oczywiście nie w postaci surowej, my na przykład korzystamy z zeszłorocznych przetworów). Posłuchaj swojego ciała, posłuchaj swojej intuicji, wybierz jakiś sposób działania i obserwuj jego rezultaty – to najlepszy sposób na wiosenne oczyszczanie.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja