Akupunktura klasyczna

Praktykujemy wczesną medycynę chińską opartą na daoizmie, naturalizmie i szamanizmie według przekazu doktora Jeffreya C. Yuena.

Dr Yuen wywodzi się z dwóch daoistycznych linii przekazu ustnego, w których wiedza i umiejętności powierzane były z mistrza na jednego wybranego ucznia. Dr Yuen jest daoistycznym mistrzem 88. pokolenia tradycji Yu Qing Huang Lao Pai oraz daoistycznym mistrzem 26. pokolenia szkoły Quan Zhen Long Men Pai. Jest to ewenementem na skalę historii, że dr Yuen zdecydował się skierować cały swój przekaz nie do jednego ucznia, a do wszystkich, którzy tej wiedzy potrzebują i są na nią gotowi. Dzięki jego szczodrości my otrzymaliśmy dostęp do źródła wiedzy niegdyś tajemnej i ograniczonej do wąskiego grona terapeutów.

W akupunkturze opieramy się na kompletnym systemie meridianów, obejmującym meridiany niezwykłe, kanały dywergentne, meridiany podstawowe, kanały luo, kanały ścięgnisto-powięziowe oraz obszary skórne. Jest to holistyczne klasyczne podejście do meridianów i kanałów, które przetrwało jedynie w przekazie ustnym i było niedostępne dla współczesnej uproszczonej medycyny chińskiej. To podejście łączymy z osteopatią, hipnozą i medycyną wibracyjną.

W naszym podejściu terapeutycznym traktujemy każdego pacjenta jako wyjątkową istotę o niepowtarzalnej historii życiowej i unikalnym stanie fizyczno-energetycznym. To oznacza, że nie leczymy jednostek chorobowych według medycyny zachodniej, zajmujemy się konkretnymi osobami w danym czasie i miejscu. Dlatego nie odpowiadamy na pytania, czy zajmujemy się leczeniem danej choroby, syndromu czy zespołu, czy mamy w tym doświadczenie i czy wyleczyliśmy już pacjentów z takimi dolegliwościami. Za każdym razem odpowiedź jest ta sama: nasze podejście do pacjenta jest indywidualne i zajmujemy się człowiekiem, a nie etykietą, którą nadała mu medycyna zachodnia. A efekt terapii zależy od stanu pacjenta, zasobów jego organizmu i gotowości do zmian w stylu życia.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja