Dietetyka energetyczna

Dietetyka energetyczna to podejście do pokarmów i procesu odżywiania jako zjawisk energetycznych. W takiej perspektywie jedzenie służy nie tylko przetrwaniu, ale także wspieraniu własnego życia: zachowań, decyzji, dróg rozwoju. Każdy z nas jest bytem energetycznym i wszystko co przyjmujemy, czy to w postaci fizycznego pożywienia, czy bodźców zmysłowych, takich jak obrazy, dźwięki, zapachy czy emocje, wpływa na naszą równowagę i poziom wibracji. Dlatego odpowiedni dobór pokarmu może wspomóc nas w realizacji celów życiowych. Prawda jest taka, że wszyscy jemy codziennie, a przynajmniej regularnie, więc dlaczego nie uczynić z tego terapii? Każdy posiłek i tak na nas wpływa – to od nas zależy, czy przez odpowiednią kompozycję i przyrządzenie posiłku, przez jedzenie w określonej atmosferze i z określonym podejściem sprawimy, że to pożywienie będzie nas obciążać albo odżywiać nasze życie. Dlatego stworzyliśmy kursy dla pacjentów poświęcone dietetyce energetycznej, tak by każdy mógł zdobyć wiedzę i umiejętności dla samodzielnego codziennego kierowania swoim zdrowiem i rozwojem.

Dietetyki energetycznej nauczamy na kursach:

 • Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Uzdrawianie przez śniadanie
 • Dietetyka energetyczna: prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów

Harmonogram kursów i szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Kursy, w odnośniku Dla pacjentów.

Elementy dietetyki energetycznej omawiamy podczas sesji terapeutycznych w gabinecie, ale nie jest możliwe, by na takim spotkaniu przedstawić to podejście w pełni. Dlatego stworzyliśmy kursy, na które serdecznie zapraszamy.

Pewne aspekty dietetyki energetycznej przedstawiane są również na zabiegu Analiza organizmu na poziomie komórkowym.

Analiza organizmu na poziomie komórkowym to bezbolesna i bezinwazyjna diagnostyka za pomocą fal elektromagnetycznych i przepływu prądu za pomocą kwantowego analizatora zdrowia oraz analiza wyników. Kwantowy analizator służy do oceny stanu odżywienia komórkowego: witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, aminokwasów. Ocenia również nadmiar toksyn i metali ciężkich, jak i funkcje oraz stan odżywienia poszczególnych narządów.

Na bazie tych wyników oraz w odniesieniu do medycyny chińskiej, co obejmuje między innymi diagnozę z pulsu i języka, dr Małgorzata Molenda ocenia stan organizmu pacjenta oraz udziela wskazówek postępowania w celu przywrócenia homeostazy. Podejście terapeutyczne opiera się na integracji dietetyki energetycznej wg medycyny chińskiej oraz badań naukowych i tradycyjnego podejścia do żywienia. Dietetyka energetyczna postrzega człowieka jako jedność ciała, umysłu i ducha, a pożywienie jako określony rodzaj energii, wpływający na tę jedność. Tradycyjne podejście do żywienia obejmuje adaptację etniczną, strefę klimatyczną oraz fazę życia. Wychodzimy z założenia, że pożywienie to praktyczna i dostępna forma terapii, bo przecież każdy z nas codziennie je. Dlatego odżywiając się w określony sposób można codzienne aplikować sobie autoterapię. Polecany przez nas sposób odżywiania koncentruje się na prawdziwych produktach żywnościowych z jedynie minimalnym dodatkiem wspomagaczy w postaci ziół czy minerałów.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja