Zajęcia ruchowe

Odwijanie Powięziowe w Ruchu

Ruch z muzyką jest najprostszą formą terapii dostępną człowiekowi i zdecydowanie uwalnia. Zaś odwijanie powięziowe to koncept osteopatyczny, zgodnie z którym aktywowane bodźcem (na przykład muzyką) ciało naturalnie dąży do równowagi poprzez sekwencje autonomicznych ruchów uwalniających napięcia tkankowe. Na zajęciach będziemy na nowo poznawać samego siebie poprzez budowanie kontaktu z ciałem, z jego energią. Nauczymy się odpuszczania ciągłej kontroli nad ruchem oraz tym, jak jesteśmy odbierani przez innych. Będziemy szukać dawno utraconego luzu w ciele, lekkości, płynności, nieskrępowanej radości i swojej własnej, autentycznej natury, którą poprzez spontaniczny ruch można na nowo dostrzec. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w ruchu, czy kondycji. Ruch jest wykonywany w takim zakresie na jaki pozwala ci ciało. Możesz się nie ruszać na zewnątrz a w we wnętrzu czuć poruszenie i to wystarczy. Po prostu wystarczy ciekawość i chęć, by na moment wyjść ze swojej głowy i wrócić do ciała.

Zdrowe Stawy

Według medycyny chińskiej umiarkowana aktywność fizyczna to jedno ze źródeł życiowej energii. Aby aktywność fizyczna wzmacniała organizm, a nie wyczerpywała go musi spełniać określone warunki: właściwy oddech, świadomość ruchu, spokojne serce podczas ruchu, zaangażowanie wszystkich stawów w jak największych fizjologicznych zakresach, praca nad gibkością ciała, radość z ruchu. Właśnie zgodnie z tymi założeniami opracowane zostały warsztaty „Zdrowe stawy”. Opierają się one na Qi gongu, relaksacji i elementach metody Pilates. Przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania w ruchu, również tych zupełnie początkujących, chcących poprawić siły witalne.  

Zajęcia odbywają się w wybrane czwartki o 18:30, czas trwania 90 minut

Rejestracja telefoniczna pod numerem 506 209 803

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja