Ziołolecznictwo Fitoterapia


Ziołolecznictwo, które praktykujemy opiera się na medycynie chińskiej oraz zachodnich tradycjach ziołoleczniczych. System wykorzystuje zachodnie rośliny lecznicze zgodnie z teoretycznymi zasadami medycyny chińskiej, a działanie ziół poparte jest wynikami aktualnych badań z zakresu fitofarmakologii.

Diagnoza oraz dobór mieszanki ziół opiera się na bardzo indywidualnym podejściu do pacjenta. Terapeuta przeprowadza diagnozę zgodnie z zasadami medycyny chińskiej, a następnie dobiera najlepsze dla pacjenta zioła, preparaty lub suplementy diety.


W skład konsultacji zielarskiej wchodzą poniższe elementy, dobierane w zależności od stanu pacjenta:

 • diagnoza według medycyny chińskiej (w tym: wywiad, badanie z pulsu, badanie z języka, badanie palpacyjne)
 • podanie ogólnego stanu pacjenta, określenie „klimatu wewnętrznego” w organizmie i wyjaśnienie, co się z tym wiąże
 • sporządzenie indywidualnej recepty ziołowej.  
 • recepta ziołowa jest sporządzana najczęściej na 30 dni. Po 30 dniach terapii ziołowej powinna odbyć się kolejna wizyta w celu sprawdzenia stanu pacjenta.

Efekty uboczne
Po terapii mogą wystąpić reakcje organizmu, takie jak senność lub poruszenie w ciele, zwiększona diureza, rozwolnienie, katar, zwiększony lub zmniejszony apetyt. Są to naturalne zjawiska związane z procesem powrotu organizmu do pierwotnej równowagi, czyli zdrowia.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja