Ziołolecznictwo Fitoterapia


Ziołolecznictwo, które praktykujemy opiera się na medycynie chińskiej oraz zachodnich tradycjach ziołoleczniczych. System wykorzystuje zachodnie rośliny lecznicze zgodnie z teoretycznymi zasadami medycyny chińskiej, a działanie ziół poparte jest wynikami aktualnych badań z zakresu fitofarmakologii.

Diagnoza oraz dobór mieszanki ziół opiera się na bardzo indywidualnym podejściu do pacjenta. Terapeuta przeprowadza diagnozę zgodnie z zasadami medycyny chińskiej, a następnie dobiera najlepsze dla pacjenta zioła, preparaty lub suplementy diety.


W skład konsultacji zielarskiej wchodzą poniższe elementy, dobierane w zależności od stanu pacjenta:

  • diagnoza według medycyny chińskiej (w tym: wywiad, badanie z pulsu, badanie z języka, badanie palpacyjne)
  • podanie ogólnego stanu pacjenta, określenie „klimatu wewnętrznego” w organizmie i wyjaśnienie, co się z tym wiąże
  • sporządzenie indywidualnej recepty ziołowej.  
  • recepta ziołowa jest sporządzana najczęściej na 30 dni. Po 30 dniach terapii ziołowej powinna odbyć się kolejna wizyta w celu sprawdzenia stanu pacjenta.

Efekty uboczne
Po terapii mogą wystąpić reakcje organizmu, takie jak senność lub poruszenie w ciele, zwiększona diureza, rozwolnienie, katar, zwiększony lub zmniejszony apetyt. Są to naturalne zjawiska związane z procesem powrotu organizmu do pierwotnej równowagi, czyli zdrowia.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

    Masz pytania? Napisz do nas


    Jak do nas trafić?

    Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedla posiada dwa wejścia, do gabinetu szybciej poprowadzi wejście od strony Żabki. Wejście na osiedle wiedzie przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 (402 „Dzwonek”) lub zadzwonić na ochronę w razie problemu.

    Przy wjeździe samochodem należy wybrać na domofonie przycisk „ochrona” i poprosić o otwarcie bramy/podniesienie szlabanu (taka sama procedura przy wyjeździe z osiedla). Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

    Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

    Nasza lokalizacja