Indiba Activ – czym jest i w czym może Ci pomóc?

autor: mgr fizjoterapii Szymon Rado

W dziedzinie fizjoterapii możliwości terapeutyczne zmieniają się na przestrzeni lat. Postęp technologiczny wpływa na rozwój tej dziedziny. Nowoczesne urządzenia i narzędzia umożliwiają dostosowanie programów leczenia do indywidualnych potrzeb oraz zwiększają skuteczność terapii. Jednym z takich innowacyjnych narzędzi jest INDIBA activ, urządzenie stosowane w terapii manualnej, które wykorzystuje zaawansowaną technologię radiową do przyspieszania procesu leczenia i regeneracji tkanek.

Na początku chciałbym opowiedzieć czym jest INDIBA Activ i na czym polega jej działanie. Jest to urządzenie oparte na technologii terapii radiowej, które emituje prądy o kontrolowanej częstotliwości i intensywności. Działa poprzez generowanie energii, która stymuluje komórki ciała, przyspiesza procesy regeneracyjne oraz redukuje ból i stany zapalne.

Indiba działa poprzez głębokie nagrzewanie tkanek, co stymuluje metabolizm komórkowy, a tym samym przyspiesza procesy  regeneracyjne, przyspiesza proces gojenia się tkanek i redukuje ból. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu przepływu krwi i limfy, które następuje bezpośrednio po zabiegu. Co więcej, za sprawą poprawy krążenia płynów ustrojowych oczyszczamy organizm z toksyn. W dzisiejszym czasach jesteśmy ciągle narażeni na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych np. spalin samochodowych, chemikaliów. Z tego powodu jest to również dobry sposób profilaktyki swojego stanu zdrowia.  Przyspieszenie regeneracji następuje również dzięki zmniejszeniu napięcia mięśniowego oraz redukcji stanu zapalnego poprzez zwiększenie aktywności komórek układu immunologicznego. Wszystkie te aspekty połączone w całość zapewniają optymalne warunki dla naszego organizmu. 

Kiedy już wiecie na czym polega mechanizm działania urządzenia INDIBA Activ, chciałbym przedstawić jego zastosowanie. Zabieg wykonywany za pomocą technologii INDIBA jest bezpieczny, oznacza to, że istnieje wiele wskazań, natomiast zaledwie kilka przeciwwskazań. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: ciąża, rozrusznik serca oraz zakrzepica żył głębokich. Głównym celem terapii jest niwelowanie szeroko pojętych dolegliwości bólowych. Co więcej, urządzenie świetnie radzi sobie ze stanami ostrymi; takimi jak wszelkiego rodzaju skręcenia, zwichnięcia bądź złamania kości. Dzięki szerokiemu zakresowi właściwości INDIBA jest sprzymierzeńcem pacjentów przed jak i  po przebytych zabiegach chirurgicznych. Operacje zazwyczaj niosą za sobą ból, obrzęk, a także blizny. INDIBA Activ pozwala przygotować tkankę do zabiegu, a tuż po nim przyspieszyć gojenie się ran, zmniejszyć ból i poprawić wygląd i tworzenie się blizny. Istnieje szereg innych sytuacji w których terapia może okazać się pomocna, natomiast Ciebie zapraszam do przekonania się na własnej skórze jak INDIBA może ci pomóc!

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja