Terapia INDIBA

Zintegrowana terapia INDIBA to połączenie masażu terapeutycznego z zastosowaniem urządzenia INDIBA.

Masaż terapeutyczny to zabieg manualny obejmujący pracę na taśmach powięziowo-mięśniowych, mobilizację stawów oraz terapię wisceralną (czyli narządów wewnętrznych). W masażu wykorzystywane są bańki oraz inne narzędzia wspomagające terapie odruchowe. Masaż stanowi połączenie podejścia fizjoterapeutycznego, osteopatycznego i wybranych technik medycyny chińskiej.

Terapia urządzeniem INDIBA Activ to innowacyjna metoda elektroterapii CRET (pojemnościowo-rezystywnego transferu elektrycznego), wykorzystująca fale radiowe wysokiej częstotliwości (w zakresie 448kHz). Urządzenie posiada dwa rodzaje elektrod, pojemnościową i rezystywną, które oddziałują na tkanki w sposób termiczny i nietermiczny. Przepływ radiofrekwencyjnego prądu wzbudza ruch jonów wewnątrz komórki, co odtwarza jej naturalny potencjał i oddziałuje na tkanki poprzez procesy biostymulacji, waskularyzacji oraz hiperaktywacji. Biostymulacja komórkowa obejmuje regulację przenikalności błony komórkowej, wspomaga wymianę wewnątrzkomórkową i pozakomórkową, zwiększa metabolizm komórki i zapewnia regenerację tkanki. Waskularyzacja polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, odżywieniu i dotlenieniu tkanki, co usprawnia żylne i limfatyczne wchłanianie zwrotne. Hiperaktywacja usprawnia metabolizm komórki oraz inicjuje proces odbudowy tkanki.

Skuteczność terapii INDIBA Activ dowiedziona jest nie tylko 30-letnim doświadczeniem wykorzystania technologii, ale również licznymi badaniami naukowymi. Badania wykazują, że terapia INDIBA Activ przyśpiesza regenerację tkanek miękkich i twardych, leczy stany chroniczne, zmniejsza ból i obrzęki, skraca czas powrotu do zdrowia. W badaniach in vitro dowiedziono również, że terapia INDIBA Acitv oddziałuje niszcząco na komórki nowotworowe (blokując replikację DNA tych komórek), a jednocześnie wspomaga regenerację komórek prawidłowych: badania na komórkach macierzystych wykazują, że zastosowanie INDIBA Activ zwiększa liczbę komórek docelowych (fibroblastów, osteocytów i chondrocytów) powstających z komórek macierzystych. Oznacza to, że według badań in vitro terapia INDIBA Activ powoduje niszczenie komórek patologicznych i regenerację komórek prawidłowych. W badaniach klinicznych dowiedziono, że INDIBA Activ jest terapią przyjemną dla pacjenta, bezpieczną i nieposiadającą skutków ubocznych.

Terapię INDIBA Activ wykorzystuje się w traumatologii sportowej, rehabilitacji, leczeniu bólu i obrzęków oraz w zabiegach estetycznych.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja