Dla pacjentów

Zapraszamy na prowadzone przez nas szkolenia z medycyny chińskiej i głębokiej pracy nad sobą. Obejmują one między innymi zagadnienia z zakres dietetyki energetycznej, qigonga, pielęgnacji ciała, seksuologii oraz samorozwoju w ujęciu daoizmu, naturalizmu i szamanizmu

Harmonogram szkoleń stacjonarnych na 2024

20.01.2024 – Ekspresja Serca: rozwój wewnętrzny przez ruch intuicyjny  

24.02.2024 – Praca z Qi

20.04.2024 – Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości

07.09.2024 – Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości

23.11.2024 – Ekspresja Serca: rozwój wewnętrzny przez ruch intuicyjny

Powyższe szkolenia odbywają się w siedzibie Qi-med. Trwają od godziny 9.00 do 13.00

Zapisy pod numerem telefonu 506209803

E-kursy już wkrótce!

 • Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Obalamy współczesne mity żywieniowe
 • Dietetyka energetyczna: dlaczego picie nie równa się nawodnieniu i dlaczego nawodnienie spowalnia starzenie
 • Dietetyka energetyczna: prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów
 • Skóra jako narząd: jej wpływ na zdrowie i urodę
 • Seksuologia daoistyczna: jak wzmocnić witalność przez transformację energii seksualnej
 • Qigong: wprowadzenie. Szkolenie praktyczne
 • Qigong: automasaż. Szkolenie praktyczne
 • Qigong: meridiany ścięgnisto-mięśniowe. Szkolenie praktyczne
 • Qigong: emocje. Szkolenie praktyczne
 • Qigong: meridiany niezwykłe i czyszczenie szpiku kostnego

OPISY WSZYSTKICH SZKOLEŃ ZNAJDUJĄ SIĘ PONIŻEJ


Opisy kursów

Qigong: wprowadzenie. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na szkolenie, będące wprowadzeniem do cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na uwalnianiu latencji. Latencją w medycynie chińskiej nazywamy nagromadzone toksyny lub patogeny fizyczne i emocjonalne, które osadzają się w tkankach miękkich, kościach i stawach – ich uwolnienie jest możliwe przez odpowiedni ruch.

W trakcie spotkania aktywujemy wszystkie stawy i uruchomimy większość grup mięśniowych. Zaprezentujemy podstawową rutynę gimnastyczną i omówimy w prosty i przystępny sposób elementy biomechaniki i fizjologii. Szkolenie będzie poświęcone prostym ruchom, które zostaną dokładnie omówione i powtórzone kilka razy, tak by każdy po tym szkoleniu mógł włączyć tę gimnastyczno-energetyczną rutynę do swojego codziennego życia.

Jest to pierwsze z cyklu szkoleń, wprowadzające pewne podstawy. Kolejne spotkania będą bardziej zaawansowane i specjalistycznie ukierunkowane.

W czasie szkolenia nauczysz się jak w najprostszy sposób aktywować ciało i usunąć nagromadzenia, zbierane w organizmie przez całe życie.

Qigong: automasaż. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na opanowaniu umiejętności automasażu zgodnie z zasadami przepływu Qi. Jest to automasaż całego ciała, począwszy od twarzy, głowy, szyi, poprzez klatkę piersiową, jamę brzuszną, miednicę po kończyny dolne i górne. Tak jak nauczana na pierwszym module „rozgrzewka” jest początkowym elementem rutyny ćwiczeń, tak automasaż stanowi jej zakończenie. Można go wykonywać po ćwiczeniach, by zharmonizować przepływ Qi, poruszonego w czasie Qigonga. Można również stosować sam automasaż jako niezależną procedurę samopielęgnacji. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego.

W czasie szkolenia nauczysz się jak w prosty sposób poruszyć wszystkie kanały przepływu Qi w swoim ciele.  

Qigong: meridiany ścięgnisto-mięśniowe. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na pracy na poziomie Wei, czyli najbardziej zewnętrznej warstwie Qi. Odpowiada ona za skórę, nerwy i  struktury powięziowo-mięśniowe, ale również za odporność, autonomiczne procesy wewnętrzne (m.in. pracę układu pokarmowego, moczowo-płciowego, sercowo-naczyniowego itp) oraz nasze pole energetyczne. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak wpłynąć na warstwę Wei i jak uruchamiać poszczególne kanały powięziowo-mięśniowe.

Qigong: emocje. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na warstwie Ying, czyli środkowym poziomie Qi, odpowiadającym za krew, odżywienie i emocje. W czasie warsztatu omówione zostaną emocje z punktu widzenia medycyny chińskiej i zaprezentowane zostaną techniki pracy z pięcioma podstawowymi emocjami: strachem, gniewem, niepokojem, zamartwianiem się i smutkiem. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak równoważyć Narządy związane z określonymi emocjami.

Qigong: meridiany niezwykłe i czyszczenie szpiku kostnego. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na poziomie Yuan, czyli najgłębszym poziomie Qi, dotyczącym zdrowia konstytucjonalnego – kości, stawów, układu nerwowego, hormonalnego. Prezentowane ćwiczenia powodują usunięcie latencji z najgłębszych poziomów organizmu, dzięki czemu wpływają na to, co w medycynie zachodniej określa się mianem chorób autoimmunologicznych. Jednocześnie praca na poziomie Yuan to praca z własnym temperamentem, co oznacza, że prezentowane ćwiczenia pomogą Ci zmienić postrzeganie siebie i otaczającego świata. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak prostymi ćwiczeniami wpływać na swój najgłębszy poziom zdrowia.

Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Obalamy współczesne mity żywieniowe

Szkolenie jest wprowadzeniem do dietetyki energetycznej, czyli postrzegania pokarmów i procesu odżywiania jako zjawisk energetycznych. Meridian Żołądka idzie do wszystkich narządów zmysłów, a że ludzki organizm jest doskonałym i precyzyjnym tworem, gdzie każdy szczegół został pieczołowicie przemyślany przez Naturę, to znaczy, że nasze zmysły odgrywają ważną rolę w odżywianiu i doborze pokarmów. Cokolwiek trafi do naszych oczu, nosa, ust czy uszu staje się pokarmem, który Żołądek musi strawić. Ponadto spotkanie meridianu Żołądka z narządami zmysłów oznacza, że każdy z nas został wyposażony w zestaw narzędzi do doboru najlepszego dla siebie pokarmu – właśnie tak, bez pomocy zewnętrznych środków i innych ludzi sami potrafimy wybrać najlepszy sposób odżywiania, ale tu uwaga: pod warunkiem, że mamy otwarte zmysły i niezakłócone odczuwanie swojego wnętrza, to znaczy wyjdziemy z otaczającej nas zewsząd hipnozy mitów żywieniowych. Na szkoleniu odnosimy się do następujących współczesnych mitów żywieniowych:

 • Tłuszcz to cichy zabójca
 • Cholesterol – im niższy, tym lepiej
 • Sól to biała śmierć
 • Preparaty probiotyczne są lepsze od kiszonek
 • Dieta roślinna jest najzdrowsza, a surowe owoce i warzywa są najbardziej wartościowe

Dietetyka energetyczna: prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów

Szkolenie jest kontynuacją modułu wprowadzającego do dietetyki energetycznej!

Odżywianie według Pięciu Elementów to podejście do pokarmów i procesu żywienia z perspektywy właśnie Pięciu Elementów – jednego z fundamentalnych praw w medycynie chińskiej, za pomocą którego opisać możemy każde zjawisko we wszechświecie, na Ziemi i we własnym organizmie. Przez pryzmat Pięciu Elementów postrzegamy z jednej strony własny organizm i własne życie: nasze wartości, dążenia, cechy charakteru, nasze pragnienia, słabości i ograniczenia; a z drugiej strony pokarmy i sposób ich przygotowania. Dopiero pięcioelementowe zestawienie tych dwóch aspektów: energii mojego życia i energii pokarmu daje nam prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów. W tym odżywianiu nie chodzi o tabelki z przynależnością produktów do poszczególnych przemian ani o kolejność wrzucania składników do garnka, istotą jest tu rozumienie działania poszczególnych Elementów w nas samych i w otaczającym nas świecie. W czasie szkolenia poznasz pięcioelementowe podejście do temperamentu i cech charakteru, do sensu życia, pragnień i dążeń, do produktów żywnościowych i sposobu ich przygotowania. Dzięki temu zyskasz umiejętność wspierania swoich życiowych procesów poprzez odpowiednie odżywianie.

Praca z Qi. Szkolenie praktyczne

Szkolenie ma na celu uwrażliwienie siebie na odczuwanie energii własnej i energii otoczenia. W czasie zajęć omówiony zostanie koncept Qi, czyli energii z punktu widzenia medycyny chińskiej oraz przełożenie tego konceptu na zjawiska fizyczne w rozumieniu zachodnim. Rozpoczniemy od wprowadzenia ciała w stan głębokiej relaksacji, tak żeby to nieświadomy umysł kierował procesem nauki i doświadczania. Dzięki temu uwolnisz się od ograniczających przekonań i wkodowanych schematów, by jak najwięcej czerpać z ćwiczeń uwrażliwiających na odczuwanie energii swojej i otoczenia. Otworzysz się na energię Nieba i Ziemi oraz na energię drugiego człowieka. Nauczysz się podejmowania decyzji w oparciu o intuicję i odczucia wewnętrzne. Wrócisz do domu z praktyczną umiejętnością wykorzystania swojego nieświadomego umysłu do podejmowania decyzji, od tych najmniejszych typu jakie suplementy i w jakiej ilości są danego dnia wskazanego dla Twojego organizmu po te większe w rodzaju zmiany ścieżki zawodowej.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Skóra jako narząd: jej wpływ na zdrowie i urodę

Zapraszamy na szkolenie poświęcone skórze jako narządowi, wpływającemu na dobrostan fizyczny i psychiczny. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówimy funkcję skóry, wpływ słońca na skórę, serce i produkcję energii przez żelową wodę w każdej komórce ciała. Poruszymy kwestię okularów słonecznych – czy rzeczywiście warto je nosić? Opowiemy o melaninie, melatoninie i siarczanie cholesterolu, o kwaśnym płaszczu, ługu sodowym i łoju. Powiemy o witaminie D i czy jej suplementacja jest coś warta. Dowiesz się jakich olejków eterycznych używać na rozstępy, czym myć zęby i o co chodzi w ssaniu oleju. W części praktycznej skupimy się na autopielęgnacji. Zademonstrujemy automasaż twarzy, piersi i narządów rodnych oraz masaż układu limfatycznego przy przeziębieniu. Pokażemy proste narzędzia, które można do tych czynności wykorzystać, między innymi gua sha, bańki, wałki i aplikatory igłowe. Wszystko to w celu redukcji cellulitu, zmarszczek, opracowania blizn i ujędrnienia skóry i tkanki podskórnej. Szkolenie to jest zmodyfikowaną wersją kursu ,Pielęgnacja ciała i kosmetyki’.

Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości. Szkolenie praktyczne

Szkolenie prowadzone będzie w formie pogłębiających się transów, tak by dotrzeć do źródła swojej istoty. Uczestnicy poznają, jak medycyna chińska postrzega stworzenie i sens życia, czym jest Plan Lekcji i Dziewięć Pałaców. W czasie zajęć prowadzona będzie praca z ruchem, tańcem intuicyjnym i uwalniającymi reakcjami tkankowymi.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Ekspresja Serca: rozwój wewnętrzny przez ruch intuicyjny

Zapraszamy na warsztat głębokiej pracy z własnymi tkankami poprzez ruch intuicyjny połączony z odpowiednio dobraną muzyką i oddziaływaniem pola grupy. Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie, w atmosferze wsparcia i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik samodzielnie dobiera poziom ekspresji w ruchu, to znaczy intensywność zależy tylko od Ciebie i Twojego temperamentu. Jedni z nas mogą odczuwać ruch wewnątrz ciała bez znaczącej aktywności na zewnątrz, zaś inni mogą wyrażać wewnętrzne poruszenie przez dynamiczną ekspresję ciała. Masz również możliwość wycofania się z aktywności, w każdym momencie, jeśli poczujesz taką potrzebę. Wszystko jest właściwe, to Ty decydujesz jak głęboko i jak intensywnie chcesz to przeżywać.

Zajęcia podzielone są na dwie sekwencje: yang i yin. Sekwencja yang obywa się przy bardziej dynamicznej i poruszającej muzyce i ma na celu aktywację i wyprowadzenie na zewnątrz tego, co Twój organizm jest gotowy uwolnić z głębi. Sekwencja yin to muzyka bardziej delikatna i stonowana, tak by zharmonizować procesy odpuszczania i przywrócić równowagę.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój (ćwiczymy bez obuwia)
 • maty będą na miejscu, ale jeśli masz chęć, możesz zabrać swoją

Seksuologia daoistyczna: jak wzmocnić witalność przez transformację energii seksualnej

Zapraszamy na szkolenie z seksuologii daoistycznej: nie dotyczy ono życia seksualnego ani samego seksu, lecz wykorzystania energii seksualnej – którą posiada każdy z nas niezależnie od tego, jak wygląda nasza aktywność seksualna – do wzmocnienia Qi pourodzeniowego, czyli witalności. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówimy czym jest energia seksualna, skąd się bierze i co się z nią dzieje w czasie orgazmu. Opowiemy, dlaczego w daoizmie podchodzi się do aktywności seksualnej zupełnie odmiennie niż w kulturze i medycynie zachodniej. W części praktycznej poznasz ćwiczenia, dzięki którym będziesz w stanie wykorzystać swoją energię tworzenia dla realizacji ważnych dla Ciebie celów. Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku, formy fizycznej i statusu życia seksualnego.

Dietetyka energetyczna: dlaczego picie nie równa się nawodnieniu i dlaczego nawodnienie spowalnia starzenie

Zapraszamy na szkolenie poświęcone nawodnieniu i wodzie w ujęciu klasycznej medycyny chińskiej i najnowszych badań naukowych. Na szkoleniu dowiesz się, jak nawadniać trzy poziomy swojego organizmu: warstwę ochronną, warstwę odżywczą i warstwę głębokiego zdrowia konstytucyjnego oraz dlaczego woda i napoje absolutnie nie są tu wystarczające, a picie wody po łyku co jakiś czas osłabia Twoją życiową energię. Omówimy rolę wody w organizmie człowieka: dowiesz się, dlaczego woda stanowi Twoją wewnętrzną baterię energetyczną i czym ta bateria jest ładowana. Na podstawie najnowszych badań przedstawimy fizjologię komórki w oparciu o wodę oraz procesy patologiczne, w tym nowotworzenia, bóle stawowo-mięśniowe, choroby układowe. Opowiemy, czym jest starzenie według medycyny chińskiej i dlaczego odpowiednie nawodnienie – wcale nie za pomocą picia – je spowolni.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedle posiada dwie bramy, do gabinetu szybciej poprowadzi brama od strony Żabki i tym wejściem prosimy wjeżdżać samochodem. W celu otwarcia bramy prosimy zadzwonić pod numer 506 209 803. Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. Pozostałe miejsca są prywatne. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  W przypadku wejście na osiedle przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 ( w tym przypadku to 402 „Dzwonek”) lub zadzwonić 506 209 803 .

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja