Dla pacjentów

Zapraszamy na prowadzone przez nas szkolenia z medycyny chińskiej i głębokiej pracy nad sobą. Obejmują one między innymi zagadnienia z zakres dietetyki energetycznej, qigonga, pielęgnacji ciała, seksuologii oraz samorozwoju w ujęciu daoizmu, naturalizmu i szamanizmu

Harmonogram szkoleń na 2023

 • 14.01.2023 – Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości. Szkolenie praktyczne
 • 11.02.2023 – Qigong: wprowadzenie. Szkolenie praktyczne
 • 25.02.2023 – Qigong: meridiany ścięgnisto-mięśniowe. Szkolenie praktyczne
 • 25.03.2023 – Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Uzdrawianie przez śniadanie
 • 22.04.2023 – Qigong: automasaż. Szkolenie praktyczne
 • 29.04.2023 – Dietetyka energetyczna: dlaczego picie nie równa się nawodnieniu i dlaczego nawodnienie spowalnia starzenie
 • 20.05.2023 – Skóra jako narząd: jej wpływ na zdrowie i urodę
 • 27.05.2023 – Praca z Qi. Szkolenie praktyczne
 • 10.06.2023 – Dietetyka energetyczna: prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów
 • 17.06.2023 – Qigong: emocje. Szkolenie praktyczne
 • 14.10.2023 – Qigong: wprowadzenie. Szkolenie praktyczne
 • 21.10.2023 – Seksuologia daoistyczna: jak wzmocnić witalność przez transformację energii seksualnej
 • 18.11.2023 – Qigong: meridiany niezwykłe i czyszczenie szpiku kostnego Szkolenie praktyczne
 • 25.11.2023 – Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Uzdrawianie przez śniadanie
 • 02.12.2023 – Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości. Szkolenie praktyczne

Wszystkie szkolenia odbywają się w siedzibie Qi-med. Trwają od godziny 9.00 do 13.00

Zapisy pod numerem telefonu 506209803


Opisy kursów

Qigong: wprowadzenie. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na szkolenie, będące wprowadzeniem do cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na uwalnianiu latencji. Latencją w medycynie chińskiej nazywamy nagromadzone toksyny lub patogeny fizyczne i emocjonalne, które osadzają się w tkankach miękkich, kościach i stawach – ich uwolnienie jest możliwe przez odpowiedni ruch.

W trakcie spotkania aktywujemy wszystkie stawy i uruchomimy większość grup mięśniowych. Zaprezentujemy podstawową rutynę gimnastyczną i omówimy w prosty i przystępny sposób elementy biomechaniki i fizjologii. Szkolenie będzie poświęcone prostym ruchom, które zostaną dokładnie omówione i powtórzone kilka razy, tak by każdy po tym szkoleniu mógł włączyć tę gimnastyczno-energetyczną rutynę do swojego codziennego życia.

Jest to pierwsze z cyklu szkoleń, wprowadzające pewne podstawy. Kolejne spotkania będą bardziej zaawansowane i specjalistycznie ukierunkowane.

W czasie szkolenia nauczysz się jak w najprostszy sposób aktywować ciało i usunąć nagromadzenia, zbierane w organizmie przez całe życie.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Qigong: automasaż. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na opanowaniu umiejętności automasażu zgodnie z zasadami przepływu Qi. Jest to automasaż całego ciała, począwszy od twarzy, głowy, szyi, poprzez klatkę piersiową, jamę brzuszną, miednicę po kończyny dolne i górne. Tak jak nauczana na pierwszym module „rozgrzewka” jest początkowym elementem rutyny ćwiczeń, tak automasaż stanowi jej zakończenie. Można go wykonywać po ćwiczeniach, by zharmonizować przepływ Qi, poruszonego w czasie Qigonga. Można również stosować sam automasaż jako niezależną procedurę samopielęgnacji. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego.

W czasie szkolenia nauczysz się jak w prosty sposób poruszyć wszystkie kanały przepływu Qi w swoim ciele.  

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Qigong: meridiany ścięgnisto-mięśniowe. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na pracy na poziomie Wei, czyli najbardziej zewnętrznej warstwie Qi. Odpowiada ona za skórę, nerwy i  struktury powięziowo-mięśniowe, ale również za odporność, autonomiczne procesy wewnętrzne (m.in. pracę układu pokarmowego, moczowo-płciowego, sercowo-naczyniowego itp) oraz nasze pole energetyczne. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak wpłynąć na warstwę Wei i jak uruchamiać poszczególne kanały powięziowo-mięśniowe.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Qigong: emocje. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na warstwie Ying, czyli środkowym poziomie Qi, odpowiadającym za krew, odżywienie i emocje. W czasie warsztatu omówione zostaną emocje z punktu widzenia medycyny chińskiej i zaprezentowane zostaną techniki pracy z pięcioma podstawowymi emocjami: strachem, gniewem, niepokojem, zamartwianiem się i smutkiem. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak równoważyć Narządy związane z określonymi emocjami.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Qigong: meridiany niezwykłe i czyszczenie szpiku kostnego. Szkolenie praktyczne

Zapraszamy na kolejne szkolenie z cyklu spotkań poświęconych ćwiczeniom Qigong, czyli ruchowi połączonemu z intencją i świadomością energii. To szkolenie skupia się na poziomie Yuan, czyli najgłębszym poziomie Qi, dotyczącym zdrowia konstytucjonalnego – kości, stawów, układu nerwowego, hormonalnego. Prezentowane ćwiczenia powodują usunięcie latencji z najgłębszych poziomów organizmu, dzięki czemu wpływają na to, co w medycynie zachodniej określa się mianem chorób autoimmunologicznych. Jednocześnie praca na poziomie Yuan to praca z własnym temperamentem, co oznacza, że prezentowane ćwiczenia pomogą Ci zmienić postrzeganie siebie i otaczającego świata. Szkolenie rozpoczniemy od rozgrzewki, czyli szybkiej powtórki z modułu pierwszego, a zakończymy automasażem, czyli szybką powtórką modułu Automasaż.

W czasie szkolenia nauczysz się jak prostymi ćwiczeniami wpływać na swój najgłębszy poziom zdrowia.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Dietetyka energetyczna: wprowadzenie. Uzdrawianie przez śniadanie

Szkolenie jest wprowadzeniem do dietetyki energetycznej, czyli postrzegania pokarmów i procesu odżywiania jako zjawisk energetycznych. Śniadania będą dla nas punktem wyjścia do omówienia podejścia, w którym jedzenie nie służy tylko przetrwaniu, ale wspieraniu własnego życia: procesów, decyzji, zachowań. Dowiesz się, dlaczego śniadanie jest ważne i jak wygląda śniadanie idealne. Na szkoleniu poznasz fizjologię żywienia według medycyny chińskiej, wpływ pokarmów na poszczególne poziomy Qi, energetyczne podejście do zbóż, kiszonek i fermentacji, tłuszczów, soli, warzyw, owoców i dzikich roślin jadalnych.

W czasie szkolenia otrzymasz skrypt z miejscem na notatki, zawierający materiał ze szkolenia, łącznie z przepisami na dwa śniadania, jedno w wersji słodkiej, jedno w wersji wytrawnej.

Dietetyka energetyczna: prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów

Szkolenie jest kontynuacją modułu wprowadzającego do dietetyki energetycznej!

Odżywianie według Pięciu Elementów to podejście do pokarmów i procesu żywienia z perspektywy właśnie Pięciu Elementów – jednego z fundamentalnych praw w medycynie chińskiej, za pomocą którego opisać możemy każde zjawisko we wszechświecie, na Ziemi i we własnym organizmie. Przez pryzmat Pięciu Elementów postrzegamy z jednej strony własny organizm i własne życie: nasze wartości, dążenia, cechy charakteru, nasze pragnienia, słabości i ograniczenia; a z drugiej strony pokarmy i sposób ich przygotowania. Dopiero pięcioelementowe zestawienie tych dwóch aspektów: energii mojego życia i energii pokarmu daje nam prawdziwe odżywianie według Pięciu Elementów. W tym odżywianiu nie chodzi o tabelki z przynależnością produktów do poszczególnych przemian ani o kolejność wrzucania składników do garnka, istotą jest tu rozumienie działania poszczególnych Elementów w nas samych i w otaczającym nas świecie. W czasie szkolenia poznasz pięcioelementowe podejście do temperamentu i cech charakteru, do sensu życia, pragnień i dążeń, do produktów żywnościowych i sposobu ich przygotowania. Dzięki temu zyskasz umiejętność wspierania swoich życiowych procesów poprzez odpowiednie odżywianie.

W czasie szkolenia otrzymasz skrypt z miejscem na notatki.

Praca z Qi. Szkolenie praktyczne

Szkolenie ma na celu uwrażliwienie siebie na odczuwanie energii własnej i energii otoczenia. W czasie zajęć omówiony zostanie koncept Qi, czyli energii z punktu widzenia medycyny chińskiej oraz przełożenie tego konceptu na zjawiska fizyczne w rozumieniu zachodnim. Rozpoczniemy od wprowadzenia ciała w stan głębokiej relaksacji, tak żeby to nieświadomy umysł kierował procesem nauki i doświadczania. Dzięki temu uwolnisz się od ograniczających przekonań i wkodowanych schematów, by jak najwięcej czerpać z ćwiczeń uwrażliwiających na odczuwanie energii swojej i otoczenia. Otworzysz się na energię Nieba i Ziemi oraz na energię drugiego człowieka. Nauczysz się podejmowania decyzji w oparciu o intuicję i odczucia wewnętrzne. Wrócisz do domu z praktyczną umiejętnością wykorzystania swojego nieświadomego umysłu do podejmowania decyzji, od tych najmniejszych typu jakie suplementy i w jakiej ilości są danego dnia wskazanego dla Twojego organizmu po te większe w rodzaju zmiany ścieżki zawodowej.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Skóra jako narząd: jej wpływ na zdrowie i urodę

Zapraszamy na szkolenie poświęcone skórze jako narządowi, wpływającemu na dobrostan fizyczny i psychiczny. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówimy funkcję skóry, wpływ słońca na skórę, serce i produkcję energii przez żelową wodę w każdej komórce ciała. Poruszymy kwestię okularów słonecznych – czy rzeczywiście warto je nosić? Opowiemy o melaninie, melatoninie i siarczanie cholesterolu, o kwaśnym płaszczu, ługu sodowym i łoju. Powiemy o witaminie D i czy jej suplementacja jest coś warta. Dowiesz się jakich olejków eterycznych używać na rozstępy, czym myć zęby i o co chodzi w ssaniu oleju. W części praktycznej skupimy się na autopielęgnacji. Zademonstrujemy automasaż twarzy, piersi i narządów rodnych oraz masaż układu limfatycznego przy przeziębieniu. Pokażemy proste narzędzia, które można do tych czynności wykorzystać, między innymi gua sha, bańki, wałki i aplikatory igłowe. Wszystko to w celu redukcji cellulitu, zmarszczek, opracowania blizn i ujędrnienia skóry i tkanki podskórnej. Szkolenie to jest zmodyfikowaną wersją kursu ,Pielęgnacja ciała i kosmetyki’.

Głębia – wejrzyj w siebie, dotknij swojej nieświadomości. Szkolenie praktyczne

Szkolenie prowadzone będzie w formie pogłębiających się transów, tak by dotrzeć do źródła swojej istoty. Uczestnicy poznają, jak medycyna chińska postrzega stworzenie i sens życia, czym jest Plan Lekcji i Dziewięć Pałaców. W czasie zajęć prowadzona będzie praca z kamieniami, tańcem intuicyjnym i uwalniającymi reakcjami tkankowymi.

Przygotuj się:

 • załóż wygodny luźny strój
 • maty do ćwiczeń będą na miejscu, ale jeśli chcesz, możesz zabrać swoją

Seksuologia daoistyczna: jak wzmocnić witalność przez transformację energii seksualnej

Zapraszamy na szkolenie z seksuologii daoistycznej: nie dotyczy ono życia seksualnego ani samego seksu, lecz wykorzystania energii seksualnej – którą posiada każdy z nas niezależnie od tego, jak wygląda nasza aktywność seksualna – do wzmocnienia Qi pourodzeniowego, czyli witalności. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówimy czym jest energia seksualna, skąd się bierze i co się z nią dzieje w czasie orgazmu. Opowiemy, dlaczego w daoizmie podchodzi się do aktywności seksualnej zupełnie odmiennie niż w kulturze i medycynie zachodniej. W części praktycznej poznasz ćwiczenia, dzięki którym będziesz w stanie wykorzystać swoją energię tworzenia dla realizacji ważnych dla Ciebie celów. Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich, niezależnie od wieku, formy fizycznej i statusu życia seksualnego.

Dietetyka energetyczna: dlaczego picie nie równa się nawodnieniu i dlaczego nawodnienie spowalnia starzenie

Zapraszamy na szkolenie poświęcone nawodnieniu i wodzie w ujęciu klasycznej medycyny chińskiej i najnowszych badań naukowych. Na szkoleniu dowiesz się, jak nawadniać trzy poziomy swojego organizmu: warstwę ochronną, warstwę odżywczą i warstwę głębokiego zdrowia konstytucyjnego oraz dlaczego woda i napoje absolutnie nie są tu wystarczające, a picie wody po łyku co jakiś czas osłabia Twoją życiową energię. Omówimy rolę wody w organizmie człowieka: dowiesz się, dlaczego woda stanowi Twoją wewnętrzną baterię energetyczną i czym ta bateria jest ładowana. Na podstawie najnowszych badań przedstawimy fizjologię komórki w oparciu o wodę oraz procesy patologiczne, w tym nowotworzenia, bóle stawowo-mięśniowe, choroby układowe. Opowiemy, czym jest starzenie według medycyny chińskiej i dlaczego odpowiednie nawodnienie – wcale nie za pomocą picia – je spowolni.

Kontakt

Qi-med.com
Rzepakowa 4d/2
40-547 Katowice
NIP 849 146 66 85

kontakt

  Masz pytania? Napisz do nas


  Jak do nas trafić?

  Lokal znajduje się na osiedlu „Nowy Brynów” Ul. Rzepakowa 4 klatka D lokal 2. Osiedla posiada dwa wejścia, do gabinetu szybciej poprowadzi wejście od strony Żabki. Wejście na osiedle wiedzie przez furtkę osiedlową, gdzie znajduje się domofon. Na domofonie należy wybrać klatkę D i nr mieszkania 2 (402 „Dzwonek”) lub zadzwonić na ochronę w razie problemu.

  Przy wjeździe samochodem należy wybrać na domofonie przycisk „ochrona” i poprosić o otwarcie bramy/podniesienie szlabanu (taka sama procedura przy wyjeździe z osiedla). Następnie należy kierować się w stronę parkingu, który znajduje się pod linią wysokiego napięcia, tam znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone napisem „Qi-med.com parking dla pacjentów”. W pobliżu miejsc parkingowych znajduje się wejście do lokalu – jest usytuowane od strony ogrodu, a nie od strony klatki. Wejście furtką ogrodową w stronę drzwi wejściowych lokalu.

  Po prawej stronie drzwi lokalu jest dzwonek do drzwi, na który należy nacisnąć i czekać aż drzwi się otworzą. Osoby dojeżdżające komunikacją miejską – Lokal znajduje się 400 metrów od Centrum Przesiadkowego Brynów.

  Nasza lokalizacja